Garbės ženklas "Kryžius už nuopelnus Lietuvos policijai"

Garbės ženklas „Kryžius už nuopelnus Lietuvos policijai“ yra aukščiausias policijos žinybinis ženklas.

Garbės ženklo struktūra:

  • keturių galų, gaubtas 50 mm skersmens aukso kryžius, dengtas balta emale. Kryžiaus tarpuose įkomponuotas apskritas stilizuotų laurų vainikas. Virš kryžiaus viduryje - reljefiška sidabrinė aštuonių spindulių policijos žvaigždė su Vyčiu. Herbinio  skydo dugnas dengtas raudona emale. Kitoje kryžiaus pusėje - išgraviruotas garbės ženklo numeris. Kryžius tvirtinamas prie 40 mm pločio juostos. Juosta balto muaro su raudonomis ir aukso juostelėmis kraštuose;
  • garbės ženklo miniatiūra - tai sumažintas 20 mm skersmens aukso kryžius, dengtas balta emale. Kryžiaus tarpuose įkomponuotas apskritas stilizuotų laurų vainikas. Virš kryžiaus viduryje - reljefiška sidabrinė aštuonių spindulių policijos žvaigždė su Vyčiu. Herbinio skydo dugnas dengtas raudona emale. Kitoje kryžiaus pusėje - išgraviruotas garbės ženklo numeris. Kryžius pritvirtintas prie tokios pat, kaip ir 50 mm skersmens aukso kryžius, juostelės, tik jos plotis - 10 mm;
  • garbės ženklo juostelė - 32 mm pločio ir 10 mm aukščio garbės ženklo juosta.

Garbės ženklu policijos pareigūnai apdovanojami už išskirtinius nuopelnus Lietuvos policijai, už nepriekaištingą tarnybą ir pasiektus rezultatus kovojant su nusikalstamumu, palaikant viešąją tvarką ir stiprinant teisėtvarką, organizuojant policijos sistemos veiklą, kai buvo išaiškinti labai sunkūs ar sunkūs nusikaltimai, sukėlę visuomenėje didelį atgarsį.

Garbės ženklu už ilgalaikius ir išskirtinius nuopelnus Lietuvos policijai taip pat gali būti apdovanojami Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiai.

Garbės ženklas nešiojamas prie policijos pareigūno išeiginės tarnybinės uniformos ant juostos, kuri rišama ant kaklo.

Vietoj garbės ženklo prie policijos pareigūno kasdieninės tarnybinės uniformos kairėje krūtinės pusėje segama garbės ženklo juostelė.

Piliečiui garbės ženklą siūloma nešioti prie išeiginių drabužių Lietuvos valstybės švenčių dienomis ir valstybės apdovanojimų įteikimo metu. Piliečiui garbės ženklo miniatiūrą siūloma nešioti prie vakarinių drabužių.

Atnaujinimo data: 2023-12-04