Žaidimams skirtus netikrus pinigus vertė legalia valiuta (video)

Data

2019 10 09

Įvertinimas
1

Internetu įsigiję įvairioms atrakcijoms ir žaidimams skirtų netikrų pinigų kupiūrų, grupė Pakruojo jaunuolių Šiauliuose juos paleido į apyvartą kaip legalią valiutą, pirkdami narkotikus, „kramtuškę“ ir alkoholį. Vaikinai demaskuoti buvo tą pačią dieną. Šiuo metu 8-niems asmenims pareikšti įtarimai dėl netikrų pinigų laikymo ir realizavimo, trims jų – dar ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Rugsėjo 8-ąją, kai Šiauliuose šurmuliavo miesto šventė, šeši jaunuoliai iš Pakruojo atvyko čia ne pasigėrėti vykstančia muge ar įvairiais renginiais. Jie atvyko prasukti „biznio“, dėl kurio buvo sulaikyti Šiaulių apskrities policijos pareigūnų ir pateko į areštinę.

Naktį iš rugsėjo 7-osios į 8-ąją prie Šiaulių arenos vyko didžiulis koncertas, aplink sušilę darbavosi prekybininkai. Nekantraujantys pirkėjai pardavėjus vertė dirbti didžiulėmis apsukomis, o nakties tamsa buvo labai nepalanki piniginėms operacijoms. Alkoholiniais gėrimais prekiavęs Latvijos pilietis pastebėjo, kad vienas ir tas pats vaikinas, keturis kartus iš jo pirkęs kramtosios gumos, kaskart vis paduodavo penkiasdešimtinę kupiūrą. Atidžiau jas apžiūrėjęs, pamatė, kad gautosios kupiūros yra netikros. Kai tas pats vaikinas priėjo penktą kartą ir, ištiesęs 50 eurų, paprašė gumos, jis stvėrė šį už pakarpos ir sulaikė. Laukiant atvykstančių policijos pareigūnų, toje pat prekyvietėje dirbęs kitas pardavėjas sučiupo 16-metį, kuris už netikrą 20 eurų banknotą norėjo nusipirkti alaus. Prekybininkams įtarimą sukėlė šiurkštus kupiūrų popierius, ant jų nebuvo blizgios juostelės, po Europos sąjungos vėliava buvo ne parašas, o užrašas anglų kalba, kad tai - žaidimo pinigai. Be to, ant kupiūros buvo vertikalus angliškas užrašas, bylojantis, jog ši piniginė kupiūra nėra skirta legaliam atsiskaitymui, o skirta pramogoms ir žaidimams.

Abu sulaikytieji atsidūrė areštinėje. 16-mečio kišenėje pareigūnai rado 3 rausvas tabletes, įtariama, narkotines medžiagas.

Nusikaltimą tirti pradėję Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai pradėjo vynioti netikrų pinigų patekimo į apyvartą kamuolį ir nustatė, kad juos pakruojiškiai įsigijo legaliai – nusipirko iš internetu jais prekiavusio 29 metų vilniečio. Tinklalapyje buvo skelbiama, kad parduodami puikiai atrodantys netikri pinigai įvairiomis kupiūromis, kuriuos galima panaudoti pinigų lietui inscenizuoti ar kitokioms pramogoms. Vieneto kaina – 2 eurai, 10 vienetų – 15 eurų, 50 vienetų – susitarimo reikalas. 16-metis su 17-mečiu draugu parsisiuntė šių pinigėlių ir dar su keliais pakruojiškiais patraukė į Šiaulius, turėdami tikslą už juos nusipirkti narkotinių medžiagų. Narkotikų jie nusipirko. Jei jų prekeiviai vėliau ir pastebėjo jiems įkištus netikrus pinigus, kreiptis į policiją, matyt, nesiryžo, kad nepaaiškėtų jų pačių nusikalstama veikla. Po to pakruojškiai patraukė į koncertą, vykusį prie Šiaulių arenos, kur du jų buvo sulaikyti, kai bandė už prekes atsiskaityti netikrais pinigais. Pamatę sulaikymo operaciją, vieni kartu buvę pakruojiečiai iš įvykio vietos spruko mopedu, kiti sėdo į taksi ir taip pat dingo iš Šiaulių. Taksi vairuotojai jie sumokėjo dviem padirbtomis dvidešimtinėmis ir gavo grąžos tikrą 10 eurų kupiūrą. Taksi vairuotoja apie padirbtus pinigus sužinojo tik kitą dieną, kai, nuėjusi į parduotuvę, norėjo atsiskaityti už pirkinius.

Pasprukę iš Šiaulių, išsigandę pakruojiškiai netikras kupiūras ir įsigytas narkotines medžiagas nuvežė pasaugoti vienam Šiaulių rajone gyvenančiam pažįstamam 16-mečiui. Kratos metu pas pastarąjį buvo rastos 25 netikros dvidešimties eurų kupiūros ir kvaišalai. O apsilankę pas netikrais eurais prekiavusį vilnietį, Šiaulių tyrėjai iš jo paėmė per pusantro tūkstančio legaliam atsiskaitymui neskirtų įvairaus nominalo kupiūrų. Pasirodo, jas vilnietis įsigydavo iš dviejų elektroninės prekybos tinklapių.