>
2023-12-05

Užkardyta daktaro „Aiskauda“ veikla

Sostinės policijos pareigūnai užkardė daktaro „Aiskauda“ veiklą – įtariamiesiems gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų. 

2023 m. lapkričio 28 d. Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai Vikingų g. patikrinimui sustabdė automobilį BMW, kuriuo vyko du asmenys. Kaip paaiškėjo, automobilį vairavo jau kriminalinę praeitį turintis ir policijai žinomas asmuo, o katu važiavęs keleivis – vienos didžiausių šalyje veikiančios logistikos įmonių darbuotojas. Automobilio salone buvo rastos keturios užsienio šalių piliečiams, dirbantiems Lietuvoje vairuotojais, išduotos asmens medicininės knygelės (sveikatos pasai) su tos dienos gydytojų išvadų įrašais apie darbui tinkamą sveikatos būklę bei šeši antspaudai ir spaudai su gydymo įstaigų, gydytojų bei diagnozių rekvizitais, kurie sutapo su antspauduotais atvaizdais asmenų medicininėse knygelėse.

Tyrimo metu, pas įtariamuosius ir dviejose stambiose logistikos įmonėse, buvo atliktos kratos, kurių metu rasti dar 3 antspaudai ir spaudai su gydymo įstaigų, gydytojų bei diagnozių rekvizitais, 1 564 vairuotojais dirbančių asmenų medicininės knygelės, 392 vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininės pažymos su gydytojų išvadomis ir analogiškais rastiems antspaudams atvaizdais.

Taip pat paaiškėjo, kad vienas iš įvykio vietoje rastų antspaudų yra atvaizdu analogiškas antspaudui, kuris buvo pagrobtas plėšimo metu 2022 m. rugpjūčio mėnesį Naujininkų mikrorajone. Vilniaus miesto antrajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str., 301 str., 

Video reportažas