Uždarytas Kelmėje veikęs „baras ant ratų“ – taksi vairuotojas sulaukė teismo verdikto

Data

2018 11 16

Įvertinimas
0

Teismo baudžiamuoju įsakymu baigtas Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnų atliktas tyrimas dėl versliško ūkinės, komercinės veiklos ėmimosi, t. y. prekybos alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais. Vykdytą ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 202 str. 1 d. buvo pradėtas š. m. sausio mėnesį. Jo metu policijos pareigūnai išsiaiškino, kad Kelmės gyventojas (gimęs 1971 m.), užsiimantis individualia veikla (teikia pavežėjimo paslaugas), 2016-2017 metais, neteisėtai, kaip fizinis asmuo, prekiavo alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais – sistemingai kitiems asmenims į jų gyvenamąsias ar kitas sutartas vietas nuveždavo ir už atlygį perduodavo įvairių rūšių alkoholinių gėrimų bei cigarečių.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad asmuo, dirbdamas taksi vairuotoju Kelmėje ir rajone, teikė ne tik asmenų pavežėjimo, bet ir alkoholinių gėrimų ar cigarečių pristatymo paslaugas. Už tokio pobūdžio neteisėtą veiką asmuo užsidirbdavo papildomų pajamų. Todėl taksi telefono numeris buvo naudojamas dviprasmiškai – ne tik pavežėjimo paslaugoms teikti, bet ir alkoholinių gėrimų ar tabako gaminių užsakymams vykdyti.

Atskleidus nusikalstamą veiką, nustatyta, kad prekybą vykdęs taksi vairuotojas alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius įvairiais kiekiais įsigydavo parduotuvėse. Vienoje jų, prieš brangstant alkoholiui, vyras nusipirko 750 vnt. 7,5 laipsnių stiprumo alaus, kurį laikė tos pačios parduotuvės sandėlyje, o esant poreikiui pristatydavo užsakovams.

Asmuo veikė bendrininkų grupėje kartu su svainiu, kuris nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal LR BK 40 str. Tais atvejais, kai „verslininkas“ nedirbo, vietoj jo alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius vežiodavo svainis.

Ankščiau teistam kelmiškiui už padarytą nusikalstamą veiką bausmės išvengti nepavyko. Vyriškis teismo baudžiamuoju įsakymu pripažintas kaltu pagal LR BK 202 str. 1 d. Jam paskirta galutinė bausmė siekia 80 MGL dydį – 4 000 eurų.