Už žuvusiuosius eismo įvykiuose uždegtos žvakutės

Data

2018 11 16

Įvertinimas
0

Sekmadienį, lapkričio 18-ąją, minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šią dieną pradėta minėti nuo 2005-ųjų metų. Kasmet trečiąjį lapkričio sekmadienį siekiama atkreipti kiekvieno žmogaus ir visuomenės dėmesį į atvejus, kai keliuose žūsta ar yra sužalojami asmenys bei paraginti juos saugoti save ir kitus.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai informuoja, kad dažniausiai pasitaikančios nelaimių keliuose priežastys yra neblaivių asmenų sukelti eismo įvykiai, taip pat leistino važiavimo greičio viršijimas. Itin pavojingas laikotarpis tiek pėstiesiems, tiek prie automobilių vairų sėdusiems vairuotojams – vėlyvas ruduo ir žiema, kai ypatingai suprastėja matomumas, važiavimo sąlygos tampa sudėtingesnės, rytas išaušta vėliau, o vakarais temsta ankščiau, todėl sudėtingiau pastebėti pėstįjį. Tad šiuo laikotarpiu dar viena dažnai pasitaikanti, nelaimes keliuose lemianti priežastis - pėsčiųjų dalyvavimas viešajame eisme nesegint atšvaito.

Kelių policijos skyriaus pareigūnai ankstų penktadienio rytą į Telšių Vincento Borisevičiaus gimnaziją skubančių moksleivių su šviesą atspindinčiais atšvaitais laukė prie įėjimo į mokymo įstaigą. Policijos pareigūnai vaikams dovanojo atšvaitus, mokė kaip juos taisyklingai segėti. Moksleiviams buvo primenama, kad atšvaitas padeda vairuotojams laiku pastebėti pėsčiąjį ir tokiu būdu išvengti nelaimės. Pareigūnai taip pat akcentavo, kad atšvaitus reikia dėvėti taip, kad pėsčiąjį būtų galima pastebėti iš visų pusių.

Kiek vėliau, penktadienio popietę, Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva, visi rinkosi Telšiuose, Turgaus aikštėje, turėdami bendrą tikslą – uždegti žvakutę ir prisiminti tuos, kurie žuvo keliuose. Rūpindamiesi eismo dalyvių saugumu, Kelių policijos skyriaus pareigūnai eismo dalyviams priminė, kad keliuose reikia elgtis ypač dėmesingai. Dalindami skrajutes, kurios skirtos atminti tuos, kurių jau nebėra tarp mūsų, žuvusius keliuose, linkėjo būti atsakingais, saugoti save ir kitus.

Būk atsakingu, netapk eismo įvykio auka. Saugok save ir kitus!