Utenos policija drono pagalba sėkmingai surado pontoninį lieptą

Data

2019 04 16

Įvertinimas
1

Dronas buvo įsigytas už lėšas gautas iš tabako kompanijos „Fillips Morris“, kurias ji skyrė už kovos su nelegaliais tabako gaminiais rezultatus.
Šių metų balandžio 11 dieną buvo gautas Utenos aps. VPK Zarasų r. PK kolegų prašymas atlikti galimai pavogto pontoninio liepto paiešką Luodžio ežere, Zarasų r. ir aplink esančioje teritorijoje. Šio pontoninio liepto kaina apie 20000 eurų.  
Jau balandžio 12 dieną, Utenos aps. VPK pareigūnai pradėjo paiešką, tam buvo tinkamos ir oro sąlygos, kurios leido panaudoti skraidyklę. Paieška pradėta įvykio (liepto švartavimosi ir tuo pačiu dingimo) vietoje. Pirmiausia buvo išžvalgyta šiaurės rytų ir šiaurinė ežero pakrančių teritorija bei teritorija aplink salą, esančią prie Žagarinės kaimo. Vėliau paieškos darbai buvo tęsiami pietinėje Luodžio ežero pakrantėje. Ir jau po kelių minučių skrydžio, pakrantės nendrynuose priešais Sadausko salą pontoninis lieptas buvo surastas.
Tai buvo vienas pirmųjų sėkmingų skraidyklės panaudojimo atvejų. Tikimės, kad inovatyvių technologijų panaudojimas, dar ne kartą leis pareigūnams išsiaiškinti padarytas nusikalstamas veikas.