Utenoje surengtas prevencinis renginys „Mes už saugų eismą!“

Data

2019 04 08

Įvertinimas
0

  Pakvietė Utenos krašto gyventojus kartu paminėti saugaus eismo dieną. Šis prevencinis renginys organizuotas vykdant Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Utenos rajono savivaldybės prevencinį projektą „Saugi Utena-2019“.
    Renginio tikslas - skatinti gyventojus laikytis saugaus eismo reikalavimų, saugoti save ir kitus, didinti gyventojų sąmoningumą, atsakingą požiūrį į saugų elgesį kelyje, rodyti pagarbą kitiems eismo dalyviams. Gilinti ir įtvirtinti gyventojų žinias apie saugų eismą, laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų, jų nepažeidinėti. Mokyti jaunuosius eismo dalyvius saugaus elgesio taisyklių kelyje, supažindinti su kelių eismo taisyklių reikalavimais.
    Renginio metu dalyvavo apie 170 Utenos krašto gyventojų. Sugužėjo į šventę tėveliai su vaikais, Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų moksleiviai, pedagogai, įvairių institucijų atstovai. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai šventės dalyviams demonstravo policijos transporto priemones, pasakojo apie kasdienį policijos pareigūnų darbą užtikrinant eismo saugumą kelyje, atsakinėjimo į gyventojų rūpimus klausimus saugaus eismo tematika.
    Utenos kolegijos medicinos fakulteto lektoriai D. Šakalytė ir P. Šakalis vedė mokymus šventės dalyviams „Pirmoji medicinos pagalba kelyje“.
    UAB Elenos vairavimo mokyklos instruktoriai vedė mokymus būsimiems vairuotojams „Praktinis automobilio vairavimas“. Asmenys besiruošiantys laikyti vairavimo egzaminus ir norintys įgyti vairuotojo pažymėjimą galėjo praktiškai vairuoti automobilį kartu su vairavimo instruktoriumi uždaroje aikštelėje, pasitikrinti savo žinias.
    Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstove S. Dindaite, policijos rėmėjais, jaunaisiais policijos rėmėjais, policijos studentais ir policijos bičiuliu Amsiu vedė saugaus eismo pamokėles mažiesiems eismo dalyviams. Vaikai gilino žinias apie saugų eismą spręsdami kryžiažodžius, dalyvaudami viktorinose saugaus eismo tematika, mokėsi atpažinti kelio ženklus. Susipažino su kelių eismo taisyklių reikalavimais pėstiesiems, dviratininkams, vairuotojams. Patys galėjo išbandyti savo jėgas vairuodami dviratį kelio atkarpoje su kliūtimis. Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovė Sandra Dindaitė dalyviams dovanojo liemenes, krepšius su šviesą atspindinčiais elementais. Renginio dalyviams policijos pareigūnai dovanojo šviesą atspindinčius atšvaitus, atšvaitinius žaisliukus, prožektoriukus  su šviesą atspindinčiais elementais įgytus Utenos rajono savivaldybės ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato lėšomis pagal prevencinį projektą „Saugi Utena - 2019“.
    Utenos MCC baikerių klubo „Fire Wheel“ baikeriai demonstravo motociklus. Pristatytas motociklininkų sporto komandos klubas „Enduro Utena“. Motociklininkai diskutavo su renginio dalyviais apie tai kaip reikia saugiai važiuoti motociklais gatvėse, akcentavo, kad negalima daryti jokių chuliganiškų veiksmų važiuojant motociklu, siekiant nesukelti pavojaus kitiems eismo dalyviams. Visada turi būti pagarba kitiems eismo dalyviams, visi turi saugoti netik save bet ir kitus kelyje.
    Renginio dalyvius sužavėjo kinologų parodomoji programa „Narkotinių ir psichotropinių medžiagų paieška, asmens sulaikymas“. Kinologai vykdydami parodomąją programą kartu su tarnybiniais šunimis demonstravo kaip policijos pareigūnai stabdo pažeidėją vairuojantį transporto priemonę, kuris kaip įtariama gabena narkotines ar psichotropines medžiagas. Policijos pareigūnai sustabdo automobilį, patikrina vairuotojo dokumentus. Atlieka automobilio apžiūrą. Vairuotojas stengiasi pabėgti nuo policijos pareigūnų, o tarnybinis šuo atlieka asmens sulaikymą. Pas asmenį apžiūros metu randamos galimai turimos narkotinės ir psichotropinės medžiagos. Po pasirodymo kinologai pasidalino žiniomis apie kinologų darbą su tarnybiniais šunimis, atsakė į klausimus.
    Renginio dalyvių didelį dėmesį pelnė „Utenos Stuntriders“ Moto stunt show Utenos moto akrobatų pasirodymas su sportiniais motociklais kartu dalyvaujant ir policijos pareigūnams. Pasirodymas vyko uždaroje aikštelėje. Motoakrobatai renginio dalyviams pristatė savo veiklą, akcentavo, kad jų treniruotės vyksta uždarose aikštelėse, o ne gatvėje. Skatino jaunimą sportuoti, tačiau nedaryti jokių chuliganiškų veikslų kelyje vairuojant transporto priemones.
     Renginio dalyviai atnaujino žinias saugaus eismo tematika. Primintos kelių eismo taisyklės ir  reikalavimai pėstiesiems, dviratininkams, vairuotojams. Vyko diskusijos su policijos pareigūnais ir renginio partneriais saugaus eismo tematika. Su renginio dalyviais policijos pareigūnai kalbėjo ir apie korupciją, bei taikomą atsakomybę asmenims už bandymą siūlyti policijos pareigūnui kyšį siekiant išvengti atsakomybės už kelių eismo taisyklių pažeidimus. Išdalinti prevencinio pobūdžio lankstinukai su aktualia informacija.
    Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Daiva Maselskienė renginio partneriams įteikė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko padėkas bei suvenyrus už bendradarbiavimą su policijos pareigūnais organizuojant ir rengiant prevencinį renginį „Mes už saugų eismą“. Nuoširdžiai dėkojame renginio partneriams už kiekvieno asmeninį indėlį organizuojant prevencinį renginį, už darbštumą, iniciatyvumą, kūrybiškumą, atsakingumą, geranoriškumą, rūpestį Utenos krašto visuomenės saugumu!
    Šventės metu visus lydėjo puiki nuotaika, draugiškas ir nuoširdus bendravimas. Renginio metu gyventojai dėkojo policijos pareigūnams už renginį, kuris ne tik jo dalyviams suteikė daug žinių saugaus eismo tematika, bet ir subūrė Utenos krašto gyventojus, šeimas su vaikais, įvairių institucijų atstovus, policijos pareigūnus į vieną vietą kartu paminėti saugaus eismo dieną. Policijos pareigūnų šiltas ir nuoširdus bendravimas su visuomene, skatina visuomenės pasitikėjimą policija. Tokio pobūdžio prevenciniai renginiai, skatina visuomenę rūpintis netik savo, bet ir kitų saugumu, kurti saugią aplinką Utenos krašte!