2023-09-04

Teroro akto, įvykdyto panaudojant sprogmenis, tyrimas ir masinių nelaimių aukų identifikavimas (DVI)

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras (LPKTC), įgyvendindamas Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos projektą Nr. LT/2019/VSF/5.3.1.11 „Specializuoti policijos pareigūnų mokymai kriminalistinių tyrimų srityje, II etapas“, kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuru ir Šiaulių apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu šių metų 2023 m. rugpjūčio 21–25 d. surengė teorinius ir praktinius mokymus, per kuriuos buvo mokomasi tirti teroro aktą, įvykdytą panaudojus sprogmenis traukinio keleiviniame vagone. Tam buvo sukeltas sprogimas keleivinio traukinio vagone ir inscenizuota sprogimo vieta. Mokymus vedė lektorius iš DVIRESILIENCE p. Howard Way (Didžioji Britanija) ir LPKTC vyriausiasis tyrėjas Vilijus Bernotas.

Per teorinę mokymų dalį buvo teikiamos žinios apie įvykio vietų, kuriose buvo panaudoti sprogmenys, apžiūras ir buvo atnaujintos masinių nelaimių aukų identifikavimo (DVI),  tyrimo vietų valdymo ir aukų atpažinimo žinios. Praktinė pratybų dalis buvo skirta patikrinti gebėjimą reaguoti ir kartu mokyti reaguoti į traukinio keleiviniame vagone įvykdytą teroro aktą, gelbėti nukentėjusiuosius, tirti įvykį, šalinti sprogimo pasekmes, įvykio vietos tyrimo taktikos mokymui, nustatyti įtariamuosius, įvykdžiusius nusikalstamą veiką, fiksuoti duomenis, bendradarbiauti skirtingoms institucijoms. Šioje masiškiausioje mokymų dalyje dalyvavo Šiaulių apskrities VPK, antiteroristinės rinktinės ARAS, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro, šalies apskričių VPK kriminalistinių tyrimų padalinių pareigūnai, už ekstremalios situacijos valdymą ir gelbėjimo darbus atsakingi darbuotojai iš Šiaulių m. savivaldybės, Šiaulių apskrities greitosios medicinos pagalbos, Šiaulių m. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ „Šiaulių  geležinkelių infrastruktūra“. Mokymams pagalbą suteikė Krašto apsaugos savanorių pajėgų 5-osios rinktinės savanoriai.

Kviečiame peržiūrėti vaizdo įrašą apie šiuos unikalius, išskirtinai didelio masto mokymus, organizuotus Lietuvos policijos.