Susitikime su „Baltosiomis pirštinėmis“ – ypatingas dėmesys rinkimų skaidrumui

Data

2020 09 29

Įvertinimas
0
Baltos pirstines - susitikimas.jpg

Policijos vadovai, susitikę su visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadove Marija Šaraite, aptarė pasirengimą artėjantiems Seimo rinkimams. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas rinkimų skaidrumui, galimiems rinkėjų papirkinėjimams, informacijos keitimuisi.

Kiekviename teritoriniame policijos komisariatuose bus paskirti atsakingi asmenys, su kuriais stebėtojai turės nuolatinį kontaktą, o esant poreikiui, galės susisiekti ir aptarti aktualijas. Ypatingas dėmesys ir prioritetas bus skirtas problematiškiausioms savivaldybėms. Aptarti konkretūs pavyzdžiai ir situacijos, kaip reikėtų elgtis, gavus jautrios informacijos.

Vienas iš aptartų klausimų - galima policijos rėmėjų pagalba. Policijos rėmėjai padės tiek stebėtojams, tiek policijai, prižiūrės viešąją tvarką apylinkėse bei prieigose.

Policijos darbas vyks viešai ir neviešai, prieš rinkimus ir rinkimų metu pareigūnai atidžiai stebės elektroninę erdvę ir reaguos į galimus pažeidimus. Pareigūnų kontrolė bus organizuojama trimis lygiais, užtikrinant tam tikrus saugiklius – rajono, apskrities ir centriniu mastu.

Policija primena, kad rinkimuose būtina laikytis saugumo reikalavimų, visi atėję balsuoti privalo dėvėti veidą ir burną dengiančias apsaugos kaukes, laikytis saugaus atstumo.