Sulaikyti į žmonių gyvybę šūviais pasikėsinę asmenys (video)

Data

2016 12 29

Įvertinimas
0
antrankiai.jpg

Sostinės kriminalistai sulaikė du su organizuotu nusikalstamu susijusius, sunkiais nusikaltimais įtariamus asmenis.

Šių metų lapkričio ir gruodžio mėnesiais, tamsiuoju paros metu, sostinės Sausio 13-osios ir Talino gatvėse, iš šaunamųjų ginklų buvo sužaloti du vyrai. Patyrę kūno sužalojimus, jie pristatyti į ligoninę.

Dėl šių įvykių Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje (KPONTV) buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl pasikėsinimo nužudyti, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis (LR BK 22 str. 1 d., 129 str. 1 d., 253 str. 1 d.).

Intensyviai dirbę pareigūnai per trumpą laiką nustatė du asmenis, įtariamus minėtais nusikaltimais. Policijai jie gerai žinomi, susiję su Vilniaus mieste veikiančiomis organizuotomis nusikalstamomis struktūromis.

2016 metų gruodžio mėnesio pabaigoje KPONTV pareigūnai ir Antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS kovotojai Vilniaus mieste atliko specialią įtariamųjų sulaikymo operaciją. Atlikus kratas, buvo rasti nusikaltimo įrankiai, priemonės, be to – narkotinių medžiagų, padirbtų banknotų.

Įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo nužudyti, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis bei neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis ir netikrų pinigų laikymo (atsakomybė už pasikėsinimą nužudyti numato nuo 7 metų laisvės atėmimo bausmę). Įtariamiesiems Vilniaus miesto apylinkės teismo buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Video iš sulaikymo operacijos