2023-10-27

Suduotas dar vienas smūgis „narkobizniui“ (video)

Šių metų rugsėjo pabaigoje Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto narkotinių medžiagų platinimo sulaikė narkotikus įsigijusį ir jam išplatinusį vyrus. Kratų metu buvo rastos ir paimtos narkotinės medžiagos, priemonės joms fasuoti, sverti, pinigai, galimai gauti iš narkotinių medžiagų platinimo.

Atliekant ikiteisminį tyrimą Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai nustatė, kad vyras, kuris dirba pakankamai rimtą ir prestižinį darbą, vairuoja prabangų automobilį, savo gerbūvį papildomai „gerina“ platindamas narkotikus, o būtent brangiausią Lietuvos rinkoje narkotinę medžiagą – kokainą. Vyro „narkobiznis“ buvo nutrauktas, kuomet rugsėjo mėnesio pabaigoje buvo sulaikytas asmuo, iš jo įsigijęs kokaino. Sulaikytasis pirkėjas išsyk pareigūnams prisipažino, kad turi narkotinių medžiagų ir jas laiko paslėpęs „slaptoje vietoje“ – apatinėse kelnaitėse. Asmens kratos metu nustatyta, kad pilietis su savimi turėjo apie 200 g narkotinės medžiagos – kokaino. Netrukus buvo sulaikytas ir šiuos narkotikus pardavęs asmuo, kuris su savimi turėjo apie 100 g kokaino ir dar kelis maišelius šios narkotinės medžiagos mažomis „dozėmis“. Atlikus kratą pas narkotikų platintoją, automobilyje rasta dar apie 100 g neišfasuoto kokaino ir 70 užspaudžiamų permatomų polietileninių maišelių su kokainu, kaip numanoma po 1 g, išfasuotų tolimesniam platinimui.

Tęsiant kratas, platintojo naudojamose ir gyvenamosiose patalpose rasta ir paimta dar apie 900 g kokaino, kuris jau buvo padalintas įvairiais kiekiais po 10, 20, 30, 50, 100, 200 g, tai rodo, kad asmuo turėjo skirtingo lygio, galima pavadinti, narkotikų pirkėjus, o galbūt ir asmenis, kurie įsigyję narkotikus juos parduodavo dar kitiems asmenims. Kratų metu taip pat buvo rastos ir paimtos narkotikams skirtos fasavimo, dalinimo, svėrimo priemonės. Platintojo gyvenamojoje vietoje rasta apie 97s000 eurų, kurie, įtariama, gauti už narkotikų platinimą.

Bendrai rasta apie 1 300 g kokaino, kurio apytikslė vertė apie 45 000 – 60 000 eurų (didmenine kaina), vieno gramo kaina perkant po gramą priklausomai nuo pardavėjo ir kokybės gali būti apie 80-120 eurų.

Po pareikšto įtarimo narkotikų platinimu įtariamam vyrui skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams. Narkotikus įsigijusiam asmeniui paskirta švelnesnė kardomoji priemonė. Už inkriminuojamo nusikaltimo padarymą asmeniui platinusiam narkotikus, gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstmumo tyrimo valdybos pareigūnai, jį organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.