Sudėtinga ir pavojinga garbaus amžiaus vairuotojo kelionė namo (video)

Data

2017 12 13

Įvertinimas
2
Elektrenai geras.jpg

Gruodžio 11 d. apie 19 val. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai, patruliuodami Elektrėnuose, gavo pranešimą, kad kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, pravažiavus Vievio miestą, keldamas didelę grėsmę eismo saugumui, prieš eismą Vilniaus link, važiuoja automobilis. Į įvykio vietą išsiųstos ne tik Elektrėnų, bet ir Trakų rajono policijos komisariatų pareigūnų ekipažai.

30-ame kelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda kilometre pareigūnai, įjungę švyturėlius bei užtvėrę kelią, sustabdė automobilį ,,Audi 80 Avant“, kuris važiavo antrąja eismo juostą prieš eismą. Prie vairo sėdėjo labai išsigandęs ir pasimetęs senyvo amžiaus vyras, kaip vėliau paaiškėjo, Vilniaus gyventojas (gimęs 1933 m.). Garbaus amžiaus vyras buvo blaivus. Pareigūnai pabendravę su vairuotoju ir apžiūrėję automobilį, pastebėjo, kad visa dešinė jo pusė gerokai apgadinta, kilo įtarimas apie įvykusį eismo įvykį. Bandant išsiaiškinti visas aplinkybes, senolis tvirtino, kad jokio eismo įvykio nepadarė, tačiau vėliau pats prisipažino, kad išvažiavęs iš degalinės (į priešpriešinę eismo juostą) trenkėsi į kelio atitvarus. Jis neįžvelgęs tame nieko bloga, todėl apie įvykį nepranešė policijai ir nuvažiavo toliau. Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad kelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda 37 km yra apgadinti kelio atitvarai, skiriantys gretimas važiuojamąsias dalis, į kuriuos ir trenkėsi senolio vairuojamas automobilis.

Pareigūnai neabejodami, kad aštuoniasdešimt ketverių metų amžiaus vyro sveikatos būklė ir gebėjimas vairuoti automobilį sukėlė didelį pavojų eismo saugumui, senolį nušalino nuo transporto priemonės vairavimo ir perdavė jį į įvykio vietą atvykusiam sūnui.

Aštuoniasdešimt ketverių metų amžiaus vyrui už Kelių eismo taisyklių pažeidimus (pasitraukimą iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos, už pavojingos situacijos sukėlimą, t. y. kelyje pažymėtame ,,automobilių kelias“ pavojingos situacijos sukėlimą, išvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą, privertus kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti) surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 426 str. 2 d. ir 420 str. 1 d. Senoliui gresia iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų bauda, jam gali būti skiriamas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas iki trejų metų.

Labiausiai pareigūnus stebina ta aplinkybė, kad tokio garbaus amžiaus vairuotojui, neatsižvelgiant į fiziologines žmogaus savybes, vairuotojo pažymėjimas išduotas 10 metų ir leista jam valdyti padidintą pavojaus šaltinį – automobilį. Tenka prisiminti 2015 m. įvykį, kai Elektrėnuose, ant viaduko virš greitkelio Vilnius-Kaunas, susidūrė automobiliai „VW Vento“ ir BMW. Tąkart aukų nepavyko išvengti. 86 metų vyro vairuojamas automobilis ,,VW Vento“ išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su automobiliu BMW 530. Ištrauktam senoliui iš sumaitotos mašinos, padėti jau niekas nebegalėjo ‒ jis buvo miręs.