Stiprinamas Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir policijos bendradarbiavimas

Data

2020 01 15

Įvertinimas
0
IMG_1137.jpg

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) vadovas Gytis  Andrulionis aptarė glaudesnio bendradarbiavimo galimybes.

Susitikimo metu buvo kalbama, kaip nuo šiol bus  bendradarbiaujama, diskutuota, kaip būtų geriausia institucijoms keistis aktualia tarpusavio informacija.    

Vadovai akcentavo, kad paskutiniuoju metu pastebima didelė problema – vaistų įvežimas iš trečiųjų šalių ir jų nelegalus platinimas šalies rinkoje, tad buvo sutarta bendromis jėgomis stiprinti nelegalių vaistų kontrolę. Tuo tikslu sutarta organizuoti bendrus policijos ir VVKT inspektorių reidus į turgavietes, taip pat vykdyti vaistų prekybos priežiūrą internete. Pokalbio metu buvo identifikuotos galimos grėsmės narkotinių ir psichotropinių vaistų apyvartos srityje, tad nutarta keistis informacija dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės, ypač didelį dėmesį skiriant pastarųjų judėjimui tarp valstybių ir ypač tais klausimais, kai  bendradarbiauja policija, muitinė, Valstybinė mokesčių inspekcija.

Susitikimo metu aptartas dalijimosi aktualia informacija apie ūkio subjektus ir vykdomą jų kontrolę poreikis, nes VVKT yra ūkio subjektų veiklą prižiūrinti institucija.

Institucijų vadovai taip pat sutarė dėl aiškesnio tarpinstitucinio bendradarbiavimo ribų tiriant administracinius nusižengimus, susijusius su neteisėta vaistinių preparatų apyvarta.