Bausti ar atleisti? O gal geriau susitikti, kalbėti ir susitarti? Antrasis variantas yra tas, kurį renkasi Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.
Policijos pareigūnai visoje Alytaus apskr. VPK prižiūrimoje teritorijoje vykdo policines priemones, švietėjišką/prevencinę veiklą, jų metu, stengiasi nenubausti, o paaiškinti, patarti ir priminti kokią žalą ir kokią atsakomybę jiems šie „pomėgiai“ gali „atnešti“.
„Pastaraisiais mėnesiais, suaktyvėjo pranešimų dėl nepilnamečių vadinamojo garinimo mokyklose ir jų prieigose bei viešosiose vietose. Neretai jaunuoliai apsinuodija, atrodytų, „nekalta kvapniąja lazdele“. Paskaitos, protokolai, susitikimai, policinės priemonės – tai įrankiai, kuriais siekiame rasti dialogą su jaunaisiais piliečiais.“, - sakė Alytaus apskr. VPK viršininkas Alvydas Jurgelevičius.
Pastaruoju metu siekiant užkardyti nepilnamečių rūkymą, į pagalbą pasitelkiamas, jaunimo pamėgtas rūkymo vietas, iš dangaus stebintis dronas.
Dažnu atveju, pareigūnus pastebėję moksleiviai bando sprukti, kiti anaiptol, prieina, kalbasi.
Kasdien Alytaus apskr. VPK prižiūrimoje teritorijoje nustatomas ne vienas nepilnamečių rūkymo atvejis. Jei pareigūnams įkliūva rūkantis asmuo jau yra sulaukęs 16 metų – administracinė atsakomybė tenka jam pačiam, jei jaunesnis, baudą ar įspėjimą gauna tėvai.
„Svarbu prisiminti, kad didžiausius iššūkius galime įveikti tik bendradarbiaudami. Todėl siekiant sustabdyti kvaišalų vartojimą nepilnamečių tarpe, tikimės tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo su savivaldybėmis, švietimo įstaigomis ir tėvais. Jau turime puikių pavyzdžių, kuriais galime pasidžiaugti. “, - akcentavo viršininkas A. Jurgelevičius.