Siekiant įvertinti įvykdytas reformas, 4-iuose policijos komisariatuose bus vykdomas eksperimentas

Data

2019 12 12

Įvertinimas
0
Pozela nauja.jpg

Atsižvelgiant į policijos bendruomenės pastabas, tam tikros dalies visuomenės lūkesčius, kitų institucijų pastebėjimus ir siekiant tinkamai bei objektyviai įvertinti tam tikrą policijoje įvykdytos reformos dalį, kurios metu rajoniniuose policijos komisariatuose buvo sujungta viešoji ir kriminalinė policija, nuspręsta vykdyti eksperimentą.

Eksperimentas startuos kitų metų pradžioje 4-iuose policijos komisariatuose: Klaipėdos m., Šiaulių m. ir r., Plungės r. ir Šakių r. Jo metu, nekeičiant dabartinės struktūros, bet atlikus tam tikrus veiklos organizavimo pokyčius, bus siekiama įvertinti policijos veiklos efektyvumą.

"Nenorime daryti jokių išankstinių vertinimų, tiesiog norime objektyviai įsivertinti dalį įvykdytos reformos ir gauti objektyvius duomenis, kaip veikia sistema, ar ji tobula, ar būtini kažkokie pakeitimai. Minėtuose miestuose ar rajonuose gyvenantys žmonės neturėtų pajusti šio eksperimento pasekmių, dėl jo nenukentės saugumas, viešosios tvarkos užtikrinimas, reagavimas į įvykius, jų tyrimas ar prevencinė veikla"-teigia policijos vadovas Renatas Požėla.

Sudaryta darbo grupė iš Policijos departamento ir policijos įstaigų darbuotojų aprašys eksperimento eigą, terminus, konkrečias veiklos kryptis ir vykdomo pokyčio kriterijus. Apie eksperimento rezultatus bus informuojama policijos bendruomenė ir visuomenė. Pasiekti rezultatai bus labai svarbūs pasirenkant tolimesnę policijos veiklos kryptį.

Vykdomo eksperimento metu minėtuose komisariatuose darbuotojų skaičius, darbo apmokėjimas, socialinės garantijos niekaip nesikeis.