Sekmadienį minėjome Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti (nuotraukų galerija)

Data

2018 11 19

Įvertinimas
0

Lapkričio 18 d., Pasaulinei dienai žuvusiems eismo įvykiuose atminti, trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, buvo įgyvendinta akcija „Neužgesk“, kurios metu ant centrinių miesto pastatų pleveno simbolinių žvakučių šviesos, kviečiančios praeivius stabtelėti, susimąstyti ir prisiminti asmenis, žuvusius tragiškuose eismo įvykiuose. Akcijos metu eismo dalyviai buvo kviečiami dar kartą atkreipti dėmesį į atsakomybę už savo elgesį kelyje, ir kartu išreikšti solidarumą ir dvasinį palaikymą, skirtą šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl eismo įvykiuose prarastų savo šeimos narių, draugų, pažįstamų.

Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje buvo aukojamos šv. Mišios, kviečiant tikinčiuosius melstis už žuvusiuosius. Vakare policijos pareigūnai ir Kelių direkcijos atstovai bendravo su neabejingais saugaus eismo problemoms žmonėmis, diskutavo saugaus eismo tema, dovanojo atšvaitus, kitą svarbią eismo dalyviams medžiagą. Dėmesį traukė subtiliomis šviesomis nušvitusios Vilniaus arkikatedra bazilika, Kauno miesto rotušė ir Klaipėdos geležinkelio stotis. Vilniuje, Katedros aikštėje, jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis“ pristatė subtilią šviesos instaliaciją, kurios metu aikštės grindinys pražydo atminimo rožėmis.

NUOTRAKŲ GALERIJA

Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti minima nuo 2005 metų, kai 2005 m. lapkričio 26 d. Jungtinių Tautų Organizacija priėmė rezoliuciją, kuria kreipėsi į šalių Vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiems eismo įvykiuose paminėti.