Savaitgalį – daugiau nei šimtas neblaivių motorinių transporto priemonių vairuotojų

Data

2020 02 17

Įvertinimas
0

Savaitgalį, vasario 14–16 d., policijos pareigūnai visoje šalyje vykdė tikslines prevencines priemones – buvo tikrinamas transporto priemonių vairuotojų blaivumas. Tačiau šių priemonių metu išaiškinti ne tik neblaivūs vairuotojai, bet ir kiti eismo dalyvių padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Iš viso nustatyti 2 204 Kelių eismo taisyklių pažeidimai, tarp jų – 109 neblaivūs vairuotojai, daugiau nei 1,5 promilės „įpūtė“ 39 asmenys, jiems už tai gresia baudžiamoji atsakomybė (bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų).

Buvo sustabdyta ir pusšimtis dviračiais važiavusių neblaivių asmenų, 15 iš jų nustatytas daugiau negu 1,5 promilės girtumas. Šių eismo dalyvių iš viso padarytų pažeidimų – 114.

Prie motorinės transporto priemonės vairo sėdo, nors teisės tam ir neturi, 53 asmenys, jiems taip pat teks atsakyti teisės aktų nustatyta tvarka – gresia bauda nuo 300 iki 450 eurų.

Buvo ir nedrausmingų pėsčiųjų – 182 (daugiausia jie per važiuojamąją kelio dalį ėjo tam neskirtose vietose, tamsiuoju paros metu neturėjo atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų).

Administracinėn atsakomybėn patraukti ir 109 asmenys, važiavę automobiliuose, bet nesegėję saugos diržų, tarp jų – 32 keleiviai. Veiklos, nesusijusios su vairavimu, negalėjo „atsisakyti“ 106 vairuotojai – jie „gebėjo“ ne tik naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, bet ir vairuoti. Nustatyti ir 7 pavojingo bei 1 chuliganiško vairavimo atvejai.

Netrūko ir greičio „mėgėjų“ – per tris paras Administracinių nusižengimų registre įregistruota daugiau negu 2 260 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejų.

Lietuvos kelių policijos pareigūnai šeštadienį ir sekmadienį (vasario 15–16 d.) reidus surengė  dviejose apskrityse – Alytaus ir Vilniaus. Buvo patikrinta daugiau nei 830 transporto priemonių, nustatyti 74 eismo dalyvių padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Tarp pažeidėjų:
– 42 pėstieji (važiuojamosios kelio dalies perėjimas neleistinoje vietoje);
– 8 vairuotojai, „aktyviai“ naudojęsi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuodami;
– 7 vairuotojai, nepaisę kelio ženklų ar ženklinimo reikalavimų;
– 5 neblaivūs vairuotojai (visiems nustatytas lengvas neblaivumas: 0,58 prom., 0,59 prom., 0,67 prom., 0,89 prom., 0,93 prom.) ir 2 tokie dviračiais važiavę asmenys (vienam jų nustatytas 0,99 promilės neblaivumas, kitas buvo gerokai daugiau apgirtęs – 2,18 promilės);
– 3 asmenys, neturintys teisės vairuoti, vienam jų tokia teisė atimta;
– 3 vairuotojai, nustatytą važiavimo greitį viršiję daugiau negu 41 km/val.;   
– 2 asmenys, neužsisegę saugos diržų;
po 1 atvejį – automobilio su stiklais, kurio šviesos laidumas mažesnis negu leistina, vairavimas;  krovinio vežimas nenaudojant vairuotojo kortelės.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad policinės prevencinės eismo dalyvių kontrolės priemonės šalies keliuose bus vykdomos nuolat. Apie jas visuomenė iš anksto gali būti ir neinformuojama. Saugumas keliuose priklauso nuo kiekvieno iš mūsų ir jį galime sukurti tik bendromis pastangomis – saugodami save, rūpindamiesi kitais ir paisydami Kelių eismo taisyklių.