2023-12-08

Šalies miestuose vyks akcija ,,Aš ir Tu – atsargūs, kai slidu“: moksleiviams ir pareigūnams rūpi eismo saugumas

VšĮ „Būk saugus LT“ kartu su socialiniais partneriais – Lietuvos policija, Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“, UAB „Rigveda“, radijo stotimi „Tau“ – gruodžio 11–15 dienomis septyniolikoje Lietuvos savivaldybių vėl rengia saugaus eismo akciją „Aš ir Tu – atsargūs, kai slidu“. 

Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio ir Šiaulių regionuose moksleiviai kartu su policijos pareigūnais transporto priemonių vairuotojams išdalys daugiau kaip 2 000 atvirukų su prašymais žiemiškomis sąlygomis elgtis prie vairo labai atsakingai. 

„Su kalendorine žiema prasidėjęs slidžių kelionių sezonas tradiciškai dalį automobilių vairuotojų užklumpa nepakeitusius vairavimo įpročių. Deja, nepamatuoto optimizmo, įgūdžių stokos ar paprasčiausio neatsargumo kaina visuomet būna tokia pati: keliskart išaugantis eismo įvykių, kai nespėjama sustoti prieš kliūtį ar nepavyksta padaryti posūkio, skaičius. Tačiau liūdniausias rezultatas – sužalojami ar žūstantys žmonės“, – sako akcijos organizatorė Lina Šembergė, VšĮ „Būk saugus LT“ vadovė. 

Originaliu būdu į eismo saugumą kasmet atkreipiamas vairuotojų dėmesys nuo 1998 metų. Šiemet keli tūkstančiai 1–12 klasių moksleivių, lankančių VšĮ „Būk saugus LT“ organizuojamas  neformaliojo švietimo veiklas, ėmėsi akcijai skirtų atviručių gamybos. Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos mokytoja Dijana Skučienė paruošia linkėjimų vairuotojams eskizus su pasirinktomis eismo situacijomis, kuriuos nuspalvina ir pasirašo vaikai, o jau pačios akcijos metu, įteikdami vairuotojams asmeninius linkėjimus, dar kartą paprašo vairuotojų būti atidesniais, primena, kad kelyje saugotų save ir kitus. Iki šv. Kalėdų dalis atvirukų bus išdalyta ir techninės apžiūros stotyse vairuotojams, kurių transporto priemonės techniškai tvarkingos. 

Lietuvos policijos pareigūnai jau ne vienus metus dalyvauja akcijoje „Aš ir Tu – atsargūs, kai slidu“. Šiųmetėje penkias dienas truksiančioje akcijoje pareigūnai kartu su moksleiviais saugių kelionių vairuotojams, kartu ir kitiems eismo dalyviams linkės Alytuje, Birštone, Jonavoje, Jiezne ir Veiveriuose (Prienų r.), Garliavoje ir Raudondvaryje (Kauno r.), Kalvarijoje, Kaune, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Lazdijuose, Marijampolėje, Palomenėje (Kaišiadorių r.), Pasvalyje, Pilviškiuose (Vilkaviškio r.), Prienuose, Šiauliuose.

„Prisidedame prie vaikų saugaus elgesio įgūdžių formavimo ir visų mūsų saugumo viešajame eisme kūrimo. Raginame tėvus, suaugusiuosius ir mokytojus nuolat priminti vaikams apie pavojus, kurie gali nutikti slidžiame kelyje, tamsoje skubant į mokyklą ar iš jos, einant per gatvę“, – sako Vytautas Grašys, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuro viršininkas.