2023-11-17

Ramiau – Kauno mieste vakarais plėšikavęs vyras sulaikytas

Vakar Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) policijos pareigūnai sulaikė galimai plėšimus iš greitųjų maitinimo įstaigų vykdžiusį jauną vyrą.

Lapkričio 16 d. apie 22.30 val. Kaune, Aukštaičių g., į maitinimo įstaigą užėjo kaukėtas vyras, kuris, peiliu grasindamas darbuotojai (gim. 2003 m.), pareikalavo atiduoti pinigus. Darbuotojai iškvietus pagalbą, vyras pasišalino.
Nedelsiant atvykus policijos pareigūnams ir vykdant aktyvius paieškos veiksmus, pasitelkus kinologus ir keturkoją Corą, Žemaičių ir P. Višinskio gatvių sankirtoje buvo pastebėtas požymius atitinkantis vyras (gim. 1994 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Kaunietis žinomas policijos pareigūnams.
Policijos pareigūnai aiškinasi, ar vyras nėra susijęs su kitais šią savaitę įvykusiais panašaus braižo plėšimais. Lapkričio 13 d. apie 22.22 val. Kaune, Savanorių pr., į maitinimo įstaigą įėjo kaukėtas vyras, kuris, grasindamas darbuotojui (gim. 2004 m.) pagrobė 290 eurų ir pasišalino.     
Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba dėl plėšimo pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 2 d. Už tai gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 3-ojo skyriaus prokurorai.