Prie apskrito stalo – prisiminimai ir diskusija apie atkurtą Nepriklausomybę

Data

2020 10 29

Įvertinimas
1
20200104-DSC_0519.jpg

Šiandien Policijos departamente surengta apskrito stalo diskusija apie policijos, KAM, savanorių, šaulių ir kitų tarnybų pareigūnų indėlį atkuriant Nepriklausomybę.

Viešumoje vis dar girdime diskusijas, kuri tarnyba, kurie pareigūnai, ar savanoriai įdėjo didesnį indėlį į Nepriklausomybės atgavimą, kurių vaidmuo buvo svarbesnis, kuri tarnyba kokius veiksmus atliko tuomet, tais lemtingais 1990-1991 m.

Renginio moderatorius – žurnalistas Edmundas Jakilaitis, pradėdamas diskusiją teigė, kad susirinkome prie apskrito stalo, nes šios dienos mūsų tikslas – atvirai, tiesiai pasikalbėti, išsiaiškinti viską čia ir nuo šios dienos atversti naują bendradarbiavimo puslapį. Juk akivaizdu, kad laisvė pasiekta bendrų KAM, policijos, savanorių, galų gale – visos visuomenės dėka. Kovą už Nepriklausomybę laimėjome visi – visų pirma Lietuvos žmonės. Todėl dalintis nuopelnais ar ieškoti priešų nevertėtų.

Renginį atidaręs policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pabrėžė, kad šio renginio organizatoriai esame mes visi. Artėjant 30-mečiui, labai simboliška susitikti, pabendrauti, prisiminti istoriją. „Šiandien puikus metas, žiūrint vienas kitam į akis pasakyti, kad svarbūs buvome visi. Ir jei dabar, Lietuvai iškiltų grėsmė, mes visi kartu vėl eitume ginti savo valstybės. Nes grėsmės niekur nedingusios, priešas ne tik už mūsų sienų, bet ir už lango. Išeikime sustiprėję, morališkai, vidumi, skleiskime vienybės, bendrystės žinią visai laisvės gynėjų bendruomenei“-kalbėjo policijos vadovas.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys teigė, kad jam didžiulė garbė jungtis į šią diskusiją. „Atvirai kalbant, idėja kilo kalbantis su policijos generaliniu komisaru. Ne laikas aiškintis, kas buvo svarbesnis, kas buvo drąsesnis – svarbūs buvome visi ir visi prisidėjome prie Nepriklausomybės iškovojimo. Nesvarbu, kas esame, visi buvome ir esame pasiryžę ginti savo valstybę ir atlikti pareigą tėvynei. Svarbiausia, kad susirinkome ir kalbamės. Nors dabartinės užduotys ir misijos yra labai svarbu, bet tai, ką tuomet parodėte jūs ir visa tauta, negali būti užmiršta. Neabejoju, kad tos vienybės po šios dienos diskusijos bus daugiau“-sakė kariuomenės vadas.

Susitikimo dalyviai vieningai sutarė, kad praėjus beveik 30 metų pats laikas užmiršti nuoskaudas, nesikapstyti praeityje, o žiūrėti į ateitį.

Apskrito stalo dalyviai išreiškė viltį, kad artėjant sausio 13-osios trisdešimties metų jubiliejui, šis simbolinis susitaikymo renginys paskatins visus vienytis ir ieškoti bendrų sąlyčio taškų, kartu įamžinti laisvės gynėjų atminimą.

Tai buvo pirmasis tokio pobūdžio susitikimas, tačiau sutarta, kad tokie susitikimai įvairiais formatais vyks reguliariai.