Pragyvenimui iš plėšimų užsidirbdavusiam vyrui uždėta apykojė. Atsiliepkite, kas dar nuo jo nukentėjote

Data

2019 09 23

Įvertinimas
0

Liepą ir rugpjūtį Šiaulių bei Radviliškio gyventojams vėlų vakarą pasirodyti gatvėse tapo nesaugu. Policijos pareigūnus vienas po kito pasiekė pranešimai apie brutalius plėšimus, kurių metu žmonės ne tik netekdavo savo daiktų, bet dar ir būdavo stipriai sužalojami, dėl to patekdavo net į ligoninę. Aukos buvo arba moterys, arba girti vyrai. Nukentėjusieji įsidėmėdavo, kad užpuolikas vilkėdavo tamsiais rūbais ir būdavo su kapišonu.

Pirmoji informacija apie taip vilkinčio asmens padarytą plėšimą buvo gauta, stojus liepos 18-osios parai iš Radviliškio. Apie pusę dviejų nakties Kęstučio g. buvo užpultas iš kazino ėjęs neblaivus vyras. Užpultasis neteko mobilaus ryšio telefono ir piniginės su 10-čia eurų bei dokumentais. Tos pačios paros vakare, apie 22.30 val., Šiaulių AVPK policijos budėtojus pasiekė žinia, jog brutalus plėšimas padarytas Šiauliuose. Ligoninėje dėl galvos žaizdų ir smegenų sukrėtimo atsidūrė 59 metų metų moteris, kuri buvo užpulta miesto centre esančioje Vilniaus gatvėje. Iš nugaros ji patyrė stiprų smūgį į galvą ir neteko rankinės, kurioje buvo mobilusis telefonas ir piniginė su asmens dokumentais, pinigais bei banko kortele.

Prasidėjus liepos 19-osios parai - ir vėl pranešimas apie plėšimą Šiauliuose. Ir vėl Vilniaus gatvėje. Apiplėštas išėjęs iš klubo girtas vyras neteko mobilaus telefono, brangaus laikrodžio ir piniginės su banko kortelėmis. O tos pačios dienos vakare nuo plėšiko nukentėjo Radviliškio gyventojas, kuris buvo užpultas Gedimino gatvėje, prie daugiabučio namo. Nuo stipraus smūgio nukentėjusiajam išniro žandikaulis ir jis gydyti išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Užpuoliko laimikis buvo nemenkas – 600 eurų.

Po savaitės štilio nauja žinia apie plėšimą Šiauliuose policijos pareigūnus pasiekė liepos 26-ąją. Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai informavo, kad dėl galvos ir veido sumušimų, kuriuos patyrė prieš keletą dienų, kreipėsi naktį Vilniaus ir P. Višinskio gatvių sankryžoje užpultas 30-metis šiaulietis. Vyras neteko 100 eurų, telefono ir dokumentų.

Prėjus savaitei, plėšimai Šiauliuose pasipylė dvi naktis iš eilės – rugpjūčio 3-ąją P. Cvirkos g. 26 metų vaikinas buvo taip sumuštas, kad atsidūrė ligoninėje. Rugpjūčio 4-osios naktį užpuolikas ranką pakėlė prieš merginą, kuri su drauge netoli Petro ir Povilo katedros laukė taksi. Prie jų priėjęs tamsiai apsirengęs vyras pasiteiravo, kur yra „Saulės miesto“ prekybos ir pramogų centras, o po to stipriu smūgiu pargriovė jas ant žemės ir nuo vienos merginos kaklo nuplėšė auksinę grandinėlę bei pagrobė kuprinę su joje buvusiais daiktais. Mergina patyrė 525 eurų turtinę žalą.

Po poros savaičių plėšikas apsireiškė Radviliškyje. Vėlų rugpjūčio 18-osios vakarą Dariaus ir Girėno gatvėje buvo apiplėštas 70 metų vyras, neblaivus ėjęs namo. Vyras atsipeikėjo ne tik be 15 eurų, akinių ir telefono, bet ir be šortų.

Minėtų plėšimų tyrimą iš Radviliškio rajono bei Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatų perėmė Šiaulių aps. VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai. Atskleisti šiuos brutalius nusikaltimus labai padėjo vaizdo stebėjimo kameros, į kurių akiratį pateko sportiško sudėjimo vyras. Tai padėjo pareigūnams identifikuoti užpuoliko asmenybę. Paaiškėjo, kad tai – 36 metų šiuo metu Radviliškyje apsigyvenęs klaipėdiškis. Nuo 14-kos metų dėl plėšimų ir vagysčių su teisėsauga reikalų turintis vyras už savo padarytas nusikalstamas veikas atlikęs paskutinę bausmę, laisvę atgavo pavasarį ir apsigyveno pas draugę Radviliškyje. Daug kartų teistas vyras pragyvenimui pelnytis darbu taip ir neišmoko, tad grįžo prie seno „amato“, aukomis rinkdamasis silpnesniuosius – moteris arba girtus vyrus. Pareigūnai jo nusikalstamas veikas nutraukė rugpjūčio 27-ąją. Įtariamasis buvo sulaikytas, jam pareikšti įtarimai. Policijos pareigūnai mano, kad nuo šio vyro galėjo nukentėti ir daugiau žmonių. Kadangi aukomis jis pasirinkdavo neblaivius asmenis, tai galbūt ne visi drįso kreiptis į policiją. Jei kas nors esate atsidūrę analogiškose situacijose ir nukentėję, paskambinkite minėtus plėšimus tiriančiai tyrėjai telefonu 8~700 62818 arba parašykite elektroniniu paštu inga.maslauskiene@policija.lt ir pasidalinkite turima informacija. Pragyvenimui iš plėšimų užsidirbdavusiam vyrui, teismo sprendimu, skirta intensyvi priežiūra ir uždėta apykojė, kuri neleidžia jam laisvai judėti už gyvenamosios vietos ribų.