Policijos vadovybė skirs lėšų darbuotojų skiepams nuo tymų kompensuoti

Data

2019 03 26

Įvertinimas
0
_KF_2612_resized.jpg

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, atsižvelgdamas į sergamumo tymais mastą ir siekdamas išvengti šios ligos protrūkio tarp policijos darbuotojų bei užtikrinti tinkamas ir saugias darbo sąlygas policijos sistemos darbuotojams, rekomenduoja savo darbuotojams infekciją valdyti skiepais. Skiepai bus apmokami iš policijos įstaigų lėšų.

Pasak sprendimą priėmusio policijos generalinio komisaro Lino Pernavo, darbuotojų sveikata visuomet buvo ir yra vienas svarbiausių prioritetų, todėl didelių ginčių dėl to nekilo. „Man, kaip vadovui, pirmiausia rūpi kiekvieno policijos darbuotojo sveikata, todėl  kartu su komanda priėmėme šį sprendimą ir tikrai rasti lėšų pasirūpinti savo darbuotojas bei užtikrinti policijos paslaugų teikimą gyventojams“-sako policijos generalinis komisaras.

Visiems policijos įstaigų darbuotojams, kuriems yra poreikis skiepytis nuo tymų, viena skiepų vakcina bus kompensuojama. Už skiepą policijos įstaigos darbuotojas sumokės savo lėšomis, tačiau pateikęs prašymą ir kvitą, ši suma jam bus kompensuota. Šalies policijos įstaigų vadovai įpareigoti sudaryti sąlygas darbuotojams skiepytis. Tai bus savanoriškas kiekvieno policijos darbuotojo sprendimas.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Nacionalinio visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras įspėjimą, kad Lietuvoje vis daugėja registruojamų tymų atvejų, liga toliau plinta tarp suaugusiųjų.