Policijos generalinis komisaras dalyvavo Estijos policijos šimtmečio renginiuose

Data

2018 11 18

Įvertinimas
0
family photo.jpg

Lapkričio 17 d. Taline Lietuvos policijos generalinis komisaras L. Pernavas Lietuvos policijos vardu sveikino Estijos policijos ir sienos apsaugos valdybą 100 metų jubiliejaus proga. 
 
"Pasitikėjimas, bendros vertybės ir draugystė - trys žodžiai, apibūdinantys Lietuvos ir Estijos policijos santykius", sveikinimo kalboje Talino Rotušėje teigė L.Pernavas. Kolegoms Estijos pareigūnams jis padėkojo už tarnystę savo šaliai ir linkėjo sėkmės ateinančius šimtą metų. 
 
Už svarų indėlį skatinant Estijos ir Lietuvos policijos bendradarbiavimą Lietuvos policijos generalinis komisaras įteikė Pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklą "Angelas sargas"  Estijos policijos ir sienos apsaugos valdybos generaliniam direktoriui E. Vaher bei Pirmojo laipsnio  pasižymėjimo ženklais "Už nuopelnus" apdovanojo Estijos teismo ekspertizės instituto direktorių Ü. Lanno, Estijos policijos ir sienos apsaugos valdybos Vystymo departamento Tarptautinio bendradarbiavio biuro vadovę R. Zeisig bei Tarptautinio bendradarbiavimo biuro Viešosios tvarkos vadovaujantį pareigūną T. Viikmaa. 
 
Vakarinėje šventės dalyje, iškilmingos ceremonijos Estijos nacionalinėje operoje metu, Lietuvos policijos generaliniam komisarui įteiktas medalis.
 
Bendra istorinė atmintis vienija visas tris Baltijos šalis ir kuria ypatingą brolišką ryšį tarp jų  institucijų ir piliečių. Estijos policija yra svarbus partneris, patikimas Lietuvos policijos  sąjungininkas siekiant užsibrėžtų tikslų, didinant saugumą regione ir kovoje su naujai kylančiomis grėsmėmis. Su Estijos policijos ir sienos apsaugos valdyba glaudžiai bendradarbiaujama penkiašalio formato rėmuose, įgyvendinant bendrus projektus, viešojo saugumo srityje bei tarptautinėse institucijose.