Policija netoleruos neapykantos nusikaltimų

Data

2020 03 04

Įvertinimas
0

2020 metų kovo 2 dieną apie 15.05 val., Visagine, Taikos pr., viešoje vietoje užpulta ir sužalota 54 metų amžiaus moteris. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, buvo nustatyta, kad nusikaltimas padarytas galimai tautinės neapykantos pagrindu. Už šį nusikaltimą baudžiamasis kodeksas numato griežčiausią bausmę - laisvės atėmimą 5 metams.

Visagino policijos komisariato pareigūnai operatyviai nustatė ir sulaikė šia nusikalstama veika įtariamą 24 metų amžiaus vyrą, turintį leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, niekur nedirbantį ir nesimokantį, anksčiau neteistą.

Primename, kad neapykantos nusikaltimas yra nusikalstama veika, padaryta siekiant išreikšti neapykantą asmeniui dėl jo amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų. Lietuvos Respublikos įstatymai saugo visų tautybių asmenų teises ir laisves. Todėl policija netoleruos bet kokių neapykantos apraiškų, numatytų baudžiamajame įstatyme.