2020-11-30

Po sėkmingų operacijų – Kauno kriminalistų rankose didelis kiekis narkotinių medžiagų, sulaikytas ne vienas asmuo

Po sėkmingo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos kriminalistų ir Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų darbo, ne tik rastas didelis kiekis narkotinių medžiagų, bet ir sulaikytas ne vienas asmuo, vykdęs nusikalstamas veikas.
Lapkričio 24 d., surinkus pakankamai duomenų apie vykdomą nusikalstamą veiką, bendradarbiaujant su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais, buvo surengta sulaikymo operacija, kurios metu, įtariant nusikalstamos veikos padarymu, dviem automobiliais gabenant narkotines (psichotropines) medžiagas, sulaikyti 3 su organizuotu nusikalstamumu siejami asmenys. Gabentos narkotinės medžiagos, apie 7,5 kilogramo, buvo paslėptos itin sumaniai - vieno iš sulaikytųjų vairuojamo automobilio  kuro bake. Tyrimo metu buvo nustatyta ir vieta, kurioje galimai buvo pagamintos minėtos narkotinės (psichotropinės) medžiagos. Atlikus 8 kratas, tyrimo metu jau nustatytose vietose ir sulaikytųjų gyvenamosiose vietose rasta ir iš nelegalios apyvartos iš viso paimta apie 20 kilogramų, kaip įtariama narkotinės (psichotropinės) medžiagos – metamfetamino, kurios kaina nelegalioje mažmeninėje rinkoje siekia apie 200 000 eurų. Operacijos metu sulaikytas Kauno miesto gyventojas (gim. 1977 m.), Kauno rajono gyventojas (gim. 1972 m.) bei Palangos miesto gyventojas (gim. 1974 m.). Visi sulaikytieji policijai buvo žinomi, anksčiau teisti už turto prievartavimą, neteisėtą disponavimą labai dideliais narkotinių medžiagų kiekiais bei už kitus nusikaltimus. Praėjusią savaitę Kauno miesto apylinkės teismas dviems įtariamiesiems skyrė kardomąsias priemones suėmimą 3 mėnesiams, vienam iš sulaikytųjų paskirta kardomoji priemonė suėmimas 1 mėnesio laikotarpiui. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. asmenims gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.
Tą pačią lapkričio 24-ąją organizuotus nusikaltimus tiriantys pareigūnai surengė dar vieną sėkmingą operaciją viename iš jau nuo šių metų pradžios vykdomų ikiteisminių tyrimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis – psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir jų pardavimo. Ilgalaikio ir kruopštaus tyrimo metu, surinkus pakankamai duomenų apie vykdomą nusikalstamą veiką, galimai platinamą heroiną, surengus slaptą operaciją, buvo sulaikyti asmenys, Kauno mieste platinę narkotines medžiagas, bei asmuo, kuris, kaip įtariama, jiems jas tiekė. Iš viso tyrimo metu sulaikyti 4 vyrai (gim. 1983 m., 1974 m., 1970 m. ir 1969 m.), o atlikus 7 kratas jų gyvenamosiose vietose, naudojamuose automobiliuose – iš nelegalios apyvartos išimta daugiau nei 50 g, kaip įtariama, heroino. Kratų metu taip pat rastas ir nelegaliai laikomas ginklas. Iš tokio kiekio narkotinės medžiagos galimai būtų pagaminta apie 500 narkotinių medžiagų „dozių“, kurių kaina nelegalioje rinkoje siekia nuo 5000 iki 7000 eurų. Sulaikytieji Kauno miesto gyventojai policijai žinomi, anksčiau teisti už įvairius turtinius bei smurtinius nusikaltimus (vienas iš sulaikytų neteistas), jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu bei dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis. Kauno miesto apylinkės teismas dviems įtariamiesiems skyrė griežčiausias kardomąsias priemones suėmimą 1 mėnesiui, dviems iš sulaikytųjų paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei periodinis registravimasis policijos įstaigoje.