Pažintinio vizito Lietuvoje lankosi Ukrainos pareigūnai

Data

2019 05 15

Įvertinimas
0
IMG_1429.jpg

Šią savaitę Lietuvoje vieši Ukrainos Donetsko srities delegacija, kuri siekia susipažinti su Lietuvos policijos sistema ir reformomis. Vizitą organizuoja Europos Sąjungos patariamoji misija Ukrainoje (EUAM Ukraine), kuriai vadovauja lietuvis Kęstutis Lančinskas.

Vakar Policijos departamente Ukrainos delegacija, sudaryta iš policijos pareigūnų ir prokurorų, susitiko su policijos generalinio komisaro pavaduotoju Edvardu Šileriu, kuris pristatė svečiams Lietuvos policijos vykdomas reformas bei kitas policijos aktualijas.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Audrius Valeika su kolegomis pristatė kriminalinės policijos struktūrą, funkcijas bei veiklos reformas, supažindino svečius su integruota baudžiamojo proceso informacine sistema, jos funkcijomis ir tarpžinybinio bendradarbiavimo galimybėmis.

Svečiams pristatant bendruomenės pareigūnų veiklą, ukrainiečiai įsitraukė į diskusiją, kaip pritraukti žmonių į policijos rėmėjus, kaip paskatinti jaunimą tapti policijos pareigūnais ir didinti visuomenės pasitikėjimą policija. Pareigūnai aktyviai diskutavo, dalijosi savo patirtimi.

Popiet Ukrainos delegacija lankėsi Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre, kur jiems pristatyti pagrindiniai centro uždaviniai ir vieta policijos sistemoje, svečiai supažindinti su specialiąja kriminalistine įranga, naudojama balistiniams tyrimams atlikti. 

Ukrainiečiai drauge su EUAM atstovu Gediminu Bučiūnu vizitą tęs Kaune, kur aplankys Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, LKPB Kriminalinės žvalgybos mokymo centrą, Lietuvos policijos mokyklą bei Kauno rajono policijos komisariatą.

Ukraina – viena iš Europos Sąjungos Rytų partnerystės, šiuo metu švenčiančios savo 10-metį, šalių, yra svarbi partnerė tiek Lietuvai, tiek ir jos institucijoms. Lietuvos policija pasirengusi ir toliau aktyviai bendradarbiauti su Ukrainos policija ir teikti ekspertinę paramą, vykdant reformas ir gilinant integraciją į ES.