Pavogtas auksas klaipėdiečiui laimės neatnešė – įtariamasis suimtas mėnesiui (video)

Data

2020 01 15

Įvertinimas
0

2019 m. gruodžio mėnesį į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybės tyrimo valdybos pareigūnus kreiptasi dėl stambios vagystės iš gyvenamojo namo Klaipėdos mieste, įtariama, įvykdytos dar 2019 m. spalio mėnesį. Pareigūnams pranešta, jog iš namo pasisavinta nemažai juvelyrinių aukso ir sidabro gaminių, taip pat kone 10 tūkstančių eurų grynų pinigų. Pradėję vagystės tyrimą pareigūnai 2019 m. gruodžio mėnesį sulaikė ne kartą už panašaus pobūdžio nusikaltimus jau teistą 1986 m. gimusį vyrą.
Tyrimo metu nustatyta, kad įtariamasis padovanojo savo žmonai keletą, kaip įtariama, iš gyvenamojo namo pavogtų papuošalų, tuo tarpu daugybę juvelyrinių dirbinių užstatė įvairiuose Klaipėdos lombarduose. Atlikus kratas įtariamojo namuose, pareigūnai aptiko lombardų kvitus, liudijančius apie užstatytus papuošalus. Paaiškėjo, kad lombarduose užstatyti ir įvairūs, kaip įtariama, pavogti statybiniai įrankiai.
Užstatęs svetimą turtą, įtariamasis įsigijo net tris automobilius – kratų metu viename iš šių automobilių pareigūnai aptiko ir miltelių, kaip įtariama, narkotinių medžiagų. Nustatyta, kad dalį pinigų vyras išleido asmeninėms reikmėms ir pramogoms, tačiau didžiąją dalį, apie 40 tūkstančių eurų, kaip įtariama, pralošė lošimo namuose.
Gruodžio mėnesį įtariamajam teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą mėnesiui.
Jam taip pat apribota teisė į nusikalstamu būdu įgytą turtą.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.