Pareigūnai tobulino vairavimo įgūdžius naudojant „Skidcar“ įrangą (video)

Data

2019 04 26

Įvertinimas
1

Balandžio 25 dieną policijos pareigūnai dalyvavo Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) organizuotuose mokymuose „Saugaus vairavimo įgūdžių tobulinimas naudojant „Skidcar“ įrangą“. Mokymus vedė vairavimo ekspertas, automobilių sporto žinovas, lenktynininkas Audrius Gelžinis.

Šių mokymų tikslas yra ne tik supažindinti mokymo dalyvius su vairuotojo kompetencijos poreikiu, siekiant panaudoti automobilio dinamines savybes efektyviems automobilio valdymo veiksmams atlikti, bet ir parengti vairavimo instruktorius, kurie visose apskrityse vėliau vykdys vairavimo mokymus policijos bendruomenei.

„Skidcar“ įranga imituoja automobilio slydimą, būtent todėl ši įranga buvo pasirinkta specialiems mokymams, siekiant išmokyti pareigūnus, kaip kontroliuoti automobilį, saugiai jį vairuoti, esant sudėtingoms sąlygoms.

Šių kursų programa apima automobilio dinamikos teorinius pagrindus, vairuotojo priimamų sprendimų ir atliekamų veiksmų tinkamumo svarbą, vairuotojo kompetencijos tobulinimo galimybes ir poreikį. Mokymo metu dalyviai supažindinami ir patys patiria automobilį veikiančių jėgų įtaką jo judėjimo, suvaldymo galimybėms, įvertina įtaką saugumui. Išskirtinio dėmesio skiriama sudėtingomis eismo sąlygomis važiuojančio automobilio valdymo galimybėms.

Mokymų dalyviai valdydami automobilį su „Skidcar“ įranga, turėjo galimybes atlikti specialiuosius manevrus. Specialieji manevrai – tai važiavimas, atliekant sistemingai suplanuotus mokymo pratimus taip, kad mokymų dalyviai patirtų ribines automobilio valdymo galimybių aplinkybes: skirtingo spindulio riboto pločio posūkiai į kairę ir į dešinę, važiavimas tarp kūgių – „slalomas“, važiavimo greičio kitimo įtaka, keičiant važiavimo kryptį, siekiant išvengti susidūrimo su kliūtimi.

Policijos pareigūnu teigimu, mokymai buvo labai įdomūs, naudingi, gauta labai daug patarimų iš vairavimo eksperto A. Gelžinio, tad dabar belieka šia informacija pasidalinti su kolegomis.

„Skidcar“ įrangos komplektus gavo visos apskritys, kurios šiuos mokymus toliau organizuos savo įstaigose.