Pareigūnai mokėsi kaip atpažinti ir kovoti su naujomis nelegaliomis sintetinėmis psichoaktyviomis medžiagomis

Data

2016 12 21

Įvertinimas
0
get.php2.jpg

Baigėsi du metus įgyvendintas projektas, kurio metu pareigūnai buvo supažindinami su naujomis psichoaktyviomis medžiagomis. Š. m. gruodžio 19-20 d. įvyko projekto Nr. JUST/2013/ISEC/DRUGS/AG/6407 uždarymo konferencija. Dalyvauti joje buvo pakviesti Projekto partneriai iš Latvijos policijos kolegijos ir Lenkijos Legionovo policijos mokymo centro, taip pat policijos įstaigų atstovai.  

Projekto metu buvo organizuoti vizitai į Projekto partnerių institucijas, kuriose buvo semiamasi patirties iš užsienio kolegų, vyko susitikimai su Lietuvos policijos įstaigų atstovais, kurių metų buvo nagrinėjami policijos įstaigų iššūkiai kovos su narkotikais srityje ir tiriami mokymų poreikiai.

Išanalizavus visą gautą informaciją, buvo parengta kvalifikacijos tobulinimo programa "Policijos pareigūnų kompetencijos didinimas kovoje su sintetiniais narkotikais, įskaitant naujas psichoaktyvias medžiagas“, kurią sudaro nuotolinio mokymo modulis ir tradicinio mokymo modulis bei metodinė medžiaga. Pagal šią programą buvo mokoma 400 viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnų. Pareigūnai mokėsi kaip atpažinti ir dirbti su naujais sintetiniais narkotikais ir tinkamai užpildyti dokumentus.

Projekto uždarymo konferencijos metu užsienio svečiai papasakojo apie savo šalyje vykdomus projektus, kurie finansuojami naudojant ES finansinius mechanizmus ir programas.

Uždarymo konferencijos metu buvo pasidžiaugta, kad visos numatytos veiklos buvo įgyvendintos laiku ir kokybiškai, o parengta kvalifikacijos tobulinimo programa turės išliekamosios vertės ir pagal ją galės mokytis visi Lietuvos policijos pareigūnai.

Projektas finansuojamas Europos Komisijos pagal specifinę „ISEC“ (2007-2013) Nusikaltimų prevencija ir kova su nusikalstamumu finansinę programą.