Padėka Pakruojo pareigūnams už nuoširdų bendravimą su sukčių apgauta senole

Data

2017 12 28

Įvertinimas
0
AR7A5550.jpg

„Dėkoju Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnams už suteiktą profesionalią pagalbą ir parodžiusiems neformalų dėmesį mūsų mamai“ - tokiais padėkos žodžiais prasidedantis laiškas pasiekė policiją. Jame Pakruojo rajono, Linkuvos gyventojos vaikai policijai dėkoja už šiltą pareigūnų bendravimą ir moralinį palaikymą savo senyvo amžiaus mamai, kai iš jos buvo išvilioti pinigai.

Vasaros pradžioje su moterimi susisiekė sukčiai ir sakydami, kad ši už mokesčius sumokėjo padirbtais pinigais, iš jos apgaule išviliojo namuose laikytų pinigų. Netrukus nusikaltėliai policijai įkliuvo Biržuose. Juos susekti padėjo tai, kad pas žmones jie vykdavo taksi automobiliu. Pareigūnai išsiaiškino, kad sukčiauja vos prieš mėnesį iš kalėjimo išėjęs vyras, kuris pagal iš anksto suregztą planą, žmones apgaudinėjo įvairiuose rajonuose.

Nors istorija baigėsi laimingai ir moteris atgavo pinigus, o sukčius vėl sėdo už grotų, šio įvykio tikrai ilgai neužmirš į pinkles pakliuvusi Linkuvos gyventoja. Jai tai buvo didelis emocinis sukrėtimas.

Viso proceso metu senolei teko daug bendrauti su pareigūnais, kurie ne tik aiškinosi situaciją, bet moterį palaikė morališkai. „Kai gavome pranešimą apie įvykį ir nuvažiavome į namus, moteris buvo išsigandusi. Su kolega bandėme net juokauti, kad tik šiek tiek nusiramintų ir tai padėjo. Atslūgus emocijoms senolė aiškiau prisiminė įvykius, paminėjo tam tikras detales, kurios vėliau padėjo surasti sukčius“ - pasakoja Pakruojo rajono policijos komisariate dirbantis pareigūnas Mantas Andrijauskas. Padėkos laiške rašoma, kad šis „tyrėjas nuolat ramino sumišusią mamą, buvo itin dėmesingas, empatiškas. Esame dėkingi už šio pareigūno parodytą žmogiškumą“.

Tyrimo metu pas sunkiai judančią moterį į namus ne kartą vyko tyrėja Akvilė Šerkšnytė – Cedronė, kuri stengėsi kuo daugiau reikalų sutvarkyti bendraujant su moters sūnumi, kad senolė kuo mažiau jaudintųsi. „Nukentėjusioji dėl įvykio kaltino save. Prisipažino anksčiau sakiusi, kad ji ant sukčių kabliuko tikrai neužkibs, o dabar štai - pridarė policijai darbo. Kiek bendravome moteris atrodė labai išsigandusi, stengiausi ją raminti, vėliau ne kartą skambinau, klausiau kaip jaučiasi. Man tikrai rūpėjo jos sveikata“ - prisimena pareigūnė. Nukentėjusios moters dukra apie pareigūnę laiške rašė: „pareigūnė pirmiausia teikė psichologinę pagalbą emociškai palaužtai mamai“.

Taip pat laiške dėkojama ir Virginijui Pečiukui už „netarnybinį“ požiūrį į darbą bei kitiems pagalbą suteikusiems pareigūnams.