Nustatytas ir sustabdytas dar vienas narkotinių medžiagų platinimo „taškas“

Data

2020 03 16

Įvertinimas
0

Kauno apskrities policijos kriminalistai, tiriantys organizuotus nusikaltimus, sulaikė 4 Kaune studijuojančius vilniečius, galimai prekiavusius narkotinėmis medžiagomis, kurių pas juos rastas išties didelis kiekis – virš 5 kg.
Iš viso kovo mėnesio pradžioje Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai Kaune sulaikė keturis jaunus vyrus (du gim. 1999 m., gim. 2000 m. bei anksčiau jau teistą gim. 1998 m.), galimai neteisėtai disponavusius labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu.
Atliktų kratų metu pas juos kriminalistai rado ir paėmė labai didelį (virš 5 kg) galimai narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekį. Kaip įtariama, jauno amžiaus vyrai daugiausia disponavo psichotropine medžiaga – amfetaminu. Taip pat buvo rastos tabletės, kurių sudėtyje, spėjama, yra psichotropinės medžiagos MDMA (jaunimo tarpe vadinamieji „ratai“). Dar rastos ir paimtos „markutės“, kurių sudėtyje gali būti psichotropinės medžiagos LSD.
Turimais duomenimis, šios medžiagos galėjo būti platinamos įvairiose jaunimo pasilinksminimo vietose, Kauno miesto naktiniuose klubuose. Skaičiuojama, kad bendra kratų metu rastų medžiagų vertė rinkoje gali siekti apie 60 000 eurų.
Vyrams pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. (dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu) ir 259 str. 1 d. (dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti). Už šias nusikalstamas veikas jiems gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius prokurorai.