Neleistinomis dopingo medžiagomis disponavęs šiaulietis pripažintas kaltu

Data

2020 07 02

Įvertinimas
0

Šiaulių apskrities VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su prokurorais, baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis. Nustatyta, kad 41-erių metų buvęs Šiaulių sporto klubų vadovas bei treneris įsigijo didelį kiekį medžiagų, priskiriamų augimo hormonų grupei bei preparatų, prilygstančių testosteronui, ir jas neteisėtai laikė, turėdamas tikslą platinti.

Tyrimo duomenimis, dopingo medžiagas vyras laikė ne savo, o pažįstamo sporto klubo kliento namuose. Treneris sportininkui į namus Šiauliuose atvežė didelį kiekį dopingo preparatų ir juos paliko. Šios medžiagos buvo laikomos pastarojo namuose, o jam persikėlus gyventi į kitą butą, kartu pervežtos į naują gyvenamąją vietą. Nedidelį kiekį dopingo pažįstamasis naudojo pats, tačiau pinigų už jas medžiagų savininkui nemokėjo. Treneris anksčiau buvo pasiskolinęs pinigų, tad tokiu būdu šiek tiek sumažino savo skolą.

2017 metų rugpjūtį pareigūnams atlikus kratą bute, kuriame laikytos medžiagos, rasta 147 dėžutės, 68 buteliukai, 616 lapelių ir 351 ampulė įvairių dopingo medžiagų.

Asmuo pripažino savo kaltę, todėl ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė siūlė procesą baigti teismo baudžiamuoju įsakymu.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai baudžiamuoju įsakymu dėl neteisėto didelio kiekio Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytų medžiagų (Baudžiamojo kodekso BK 2761 str. 1 d.) gabenimo ir laikymo buvusiam sporto klubo vadovui skyrė 3013 eurų baudą ir priėmė nutarimą kratos metu paimtas medžiagas sunaikinti.