>
2023-11-27

Nelegalus verslas – nuostolingas (video)

Šiaulių ir Telšių apskričių policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nuolat vykdo prevenciją dėl veikų, susijusių su neteisėtu disponavimu akcizinėmis prekėmis.

Lapkričio 22-osios popietę kriminalistai, apžiūrėję 69-erių metų šiauliečio naudojamus garažus, esančius Šiaulių garažų masyve, aptiko didelį rūkalų sandėlį. Pareigūnai vyrą sutiko prie vieno garažo nešiną dėže kontrabandinių cigarečių. Užsukę į garažo vidų, tyrėjai rado ir daugiau dėžių, kuriose buvo rūkalų įvairiam skoniui - „NZ Gold“, „Minsk Superslims“, „Winston Blue“, „Minsk Capital QS“. Iš viso buvo rasta – 8596 pakeliai šiauliečiui priklausančių rūkalų, tarp jų ir elektroninių. Viso radinio bendra vertė, įskaitant sumokėti privalomus mokesčius, yra 32 750 eurų.

To, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo ir laikė akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 400 MGL, bet neviršija 900 MGL dydžio sumos, kaip kad buvo šįkart, laukia bauda arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Kitą dieną su kontrabandinėmis cigaretėmis įkliuvo dar du šiauliečiai. Kelyje Kelmė-Šiauliai dirbę Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai nutarė patikrinti jų dėmesį patraukusią transporto priemonę „Opel Signum“. Automobilis pasuko į Lieporių kaimą ir įvažiavo į vieno gyvenamojo namo teritoriją. Pareigūnai pastebėjo, kad du vyrai iš jo bagažinės traukia dėžes.

Įėję į kiemą, tyrėjai prie automobilio rado tik vieną vyrą. Paaiškėjo, kad tai – 31-nerių metų šiaulietis, atvažiavęs pas savo draugą. Jo vairuotame „Opel Signum“ buvo rasta dėžė, kurioje buvo 500 pakelių cigarečių „NZ GOLD“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Po kurio laiko kieme pasirodžiusio 61-nerių metų namo savininko buvo paklausta, ar jis iš savo draugo pirko cigarečių, šis paputė galvą ir pasiūlė apžiūrėti jo namą. Namuose tikrai nieko neleistino nebuvo rasta, tačiau kieme, už šiukšlių konteinerių, pastebėtos numestos dvi kartotinės dėžės, panašios į tą, kuri buvo rasta automobilyje „Opel Signum“. Abu vyrai išsigynė radinio nuosavybės ir aiškino, kad jas kažkas permetė per tvorą. Rastose dėžėse buvo 1000 pakelių cigarečių „NZ GOLD“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Dar 500 pakelių kontrabandinių rūkalų buvo rasta namo savininkui priklausančiame automobilyje RENAULT GRAND SCENIC. Bendra nelegalių cigarečių vertė siekia 8160 eurų.

Kadangi akcizais apmokestinamų prekių vertė neviršijo vieno šimto penkiasdešimt MGL, tai abiem vyrams pradėta administracinė teisena. Už tai yra numatytos tūkstantinės baudos ir rūkalų konfiskavimas bei gali būti skiriamas ir priemonės, kuria akcizais apmokestinamos prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimas.

Taigi nelegalus verslas – labai nuostolingas.