„Metų pareigūnės“ apdovanojimą pelniusios Klaipėdos policininkės Lijanos Gedminaitės aistra – futbolas

Data

2020 11 04

Įvertinimas
1

Beveik pora metų Klaipėdos miesto policijos komisariate tarnaujanti Lijana Gedminaitė sako, kad  „Metų pareigūnės“ apdovanojimas buvo labai netikėtas – džiaugėsi vien galimybe dalyvauti Šv. Juozapo Darbininko bažnyčioje vykusiame Policijos dienos minėjime, nes dėl COVID-19 pandemijos žmonių skaičius renginiuose yra ribojamas ir visi norintys dalyvauti negali.

„ O kai skelbiant apdovanotuosius išgirdau savo pavardę – net kojas pakirto! Man tai didžiulis įvertinimas ir postūmis stengtis dar labiau. Čia kaip sporte – kam bėgti į aikštelę, jei nesieki laimėti.“ - sako L. Gedminaitė.

Apie aikštelę Lijana kalba ne šiaip sau – pareigūnės aistra yra futbolas, kurį žaisti, sako, pradėjusi nuo septynerių. Po kurio laiko, „kiemo lygoje“ įnirtingai su berniukais kamuolį spardančią mergaitę pastebėjo futbolo mokyklos treneris ir pakvietė treniruotis, žaisti Klaipėdos miesto komandoje. Išbandė Lijana ir kitas sporto šakas – šuolius į tolį, aukštį ir su kartimi lengvojoje atletikoje, paauglystėje – krepšinį, tačiau, kaip pati sako – širdis visada  linko futbolo link. Pastaruosius penkerius metus mergina žaidžia moterų komandoje „Gargždų banga“, kuri pernai aukščiausioje moterų futbolo lygoje užėmė 3 vietą, šiemet – liko ketvirta. Teko žaisti ir Lietuvos moterų futbolo rinktinėje. Šiemet vėl buvo kviečiama tapti nacionalinės rinktinės nare, tačiau kvietimą gavo per vėlai – treniruočių nebepavyko suderinti su darbu policijoje.  Futbolą Lijana žaidžia ir Klaipėdos policijos komandoje, kurioje yra vienintelė mergina.

„Kodėl taip patinka futbolas – sunku paaiškinti. Gal norisi paneigti mitą, kad tai tik vyrams tinkamas sportas. Žaidimas gana grubus, agresijos netrūksta, tačiau tokių emocijų, kurios užplūsta įmušus įvartį, nepatiriu niekur kitur.“ - sako Lijana.

Beje, tarp futbolo ir darbo policijoje jauna pareigūnė įžvelgia daug panašumų.

„Futbolas – komandinis žaidimas, žaidėjai vienas už kitą stoja mūru. Policijoje taip pat niekada nebūni vienas – patruliuoji poroje ir žinai, kad, patekus į sudėtingą, ar pavojingą situaciją, padėti visada atskubės kolegos, dirbantys kituose ekipažuose.“ - sako L. Gedminaitė.