Mažojo Arono istorija – malonus atpildas bendruomenės pareigūnėms

Data

2019 12 19

Įvertinimas
1

„Viena iš geriausių dovanų belaukiant šv. Kalėdų – kai nusižengti linkęs vaikas pradeda keistis. Tokia džiugi yra ir 12-mečio Arono istorija.„ - sako Klaipėdos apskrities bendruomenės pareigūnės Vaida Meškienė ir Audrutė Dunčienė.
Į šventiškai papuoštą Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato salę Aronas žengia nedrąsiai – sako, gėda prisiminti, ką yra iškrėtęs... Drąsinamas tėvų ir jaunesniojo brolio, pamažu pradeda pasakoti – pavasarį su keliais draugais kieme traukė dūmą, nesibodėdavo tam panaudoti ir nuo žemės surinktų nuorūkų. Vaizdelį užfiksavo vaizdo stebėjimo kameros ir netrukus Aroną aplankė uostamiesčio bendruomenės pareigūnės.
Po pokalbių su jomis, Aronas sako gana greitai supratęs, kad rūkyti – itin nesveika. Pasak vaikinuko, atsisakius rūkalų, ryšiai su „senaisiais draugais“ blėsta, o jis daugiau pluša sporto salėje – lanko dziudo treniruotes.
„ Tapau drąsesnis – pasakoja Aronas – kartą, keliese vaikščiodami kieme, pamatėme verkiančią, ant kelių parpuolusią moterį. Paklausus – kas nutiko – moteris pasiguodė esanti sumušta sutuoktinio. Iškart nepatikėjau, bet vėliau pats pamačiau, kaip namo parėjusiai moteriai vyras trenkė…“
Savo mobilųjį Aronas buvo palikęs namuose, tačiau išdrįso telefono paprašyti pro šalį ėjusios moters ir iškviesti policijos pareigūnus bei medikus. Kitąkart berniukas pranešė ir apie mažesnius vaikus skriausti bandžiusią paauglių grupę.
Bendruomenės pareigūnės pasakoja, kad nusižengti galiojančioms taisyklėms pabando gana daug ir įvairaus amžiaus vaikų. Dažniausiai pradeda nelankyti mokyklos, vagiliauti, rūkyti, bėgti iš namų.
„Labai svarbu informaciją gauti tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje - kartais užtenka vieno pokalbio, kartais tenka dirbti ilgai. Tačiau kiekvienas į gera pradėjęs keistis vaikas ar jaunuolis mums kelia ypatingą džiaugsmą ir pasididžiavimą.“ – sako uostamiesčio policininkės.
Jau tapo gražia tradicija už pastangas pasitaisyti vaikams įteikti dovanų. Jų gavęs 12-metis Aronas žadėjo neberūkyti, visada padėti kitiems, raginti draugus taip pat nelikti abejingais...