Lietuvos policijos mokyklos kursantai dalyvavo tarptautiniuose mokymuose Vokietijoje

Data

2019 04 17

Įvertinimas
0

Kovo 18 – balandžio 5 dienomis Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) kursantai Lukas Mikelionis ir Valdemaras Petkevičius (Valdemar Petkevič) dalyvavo septintą kartą rengiamuose tarptautiniuose mokymuose Žemutinės Saksonijos Policijos akademijoje Hann Münden miestelyje, Vokietijoje.

Be lietuvių šiuose kursuose dalyvavo būsimi pareigūnai iš Latvijos, Estijos, Norvegijos, Italijos, Ispanijos, Čekijos, Kroatijos, Vengrijos ir Malio.

3 savaitės Vokietijoje LPM kursantams prabėgo labai greitai, nes mokymų programa buvo labai intensyvi. Stažuotės metu kursantai buvo supažindinti su Vokietijos policijos sistema, turėjo galimybę palyginti ir kitų Europos valstybių policijos sistemas su mūsų šalies policijos sistema.

LPM kursantams tarptautinių mokymų metu labiausiai patiko praktiniai užsimimai, kuriuose jie dalyvavo kartu su kitų šalių atstovais: transporto priemonių stabdymas ir bendravimas su asmenimis sėdinčiais automobiliuose, šaudyba, pastatų apžiūra, kuriuose galimai yra pavojingų asmenų, fizinio rengimo užsiėmimai, kriminalinės policijos darbo įpatumai ir prevencinės priemonės, siekant sukurti saugią kaimynystę. Anot kursantų, itin įsiminė pareigūnų, dalyvavusių tarptautinėse misijoje Afganistane, paskaitos. 

Stažuotės metu būsimi pareigūnai apsilankė riaušių policijos skyriuje bei pamatė, kaip dirba Vokietijos riaušių policija. Lankėsi raitosios policijos būstinėje Hanoveryje, kur kursantus supažindino su raitosios policijos darbo metodika ir subtilybėmis, parodė, kaip treniruojami kinologų šunys. Taip pat LPM kursantai dalyvavo Oldenburgo miesto policijos akademijos studentų mokslų baigimo ir diplomų įteikimo ceremonijoje.

LPM kursantų teigimu, ši stažuotė Vokietijoje buvo puiki pirma tarptautinė patirtis.