Lietuvos policijos mokykloje vyko atvirų durų diena

Data

2018 04 13

Įvertinimas
0
IMG_8228.jpg

Šiandien Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis – mokyklos šeimininkais tapo šimtai moksleivių, besidominčių policijos pareigūno profesija. Kartą metuose LPM organizuoja atvirų durų dieną ir leidžia visiems norintiems iš arčiau susipažinti su pareigūnu kalve.

Policijos pareigūno profesija žavi jaunimą, tačiau ne visada mokiniai žino, kokį sunkų kelią reikia nueiti iki išsvajotosios profesijos. Todėl ši diena buvo skirta tam, kad parodyti, kaip gi tapti policijos pareigūnu, pamatyti, kur mokosi kursantai, ko jie mokosi ir ko jau išmoko.

Atvirų durų dienos programa prasidėjo pagrindinėje LPM aikštėje, iškilmingai keliant Lietuvos Respublikos vėliavą bei giedant himną. Visus renginio dalyvius pasveikino LPM viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko funkciją, Romas Oželis.

Renginio organizatoriai žinodami, jog mokiniams didžiausią įspūdį palieka ne žodžiai, o vaizdai, pasistengė paruošti kuo įvairesnių pasirodymų. LPM kursantų pasirodymai, kuriems jie ruošėsi ne vieną savaitę, ir buvo pagrindinis šventės akcentas.

Iš pradžių visų laukė kursantų rikiuotės grupės pasirodymas, vėliau sekė puikus kursantų šou, kurio metu jie pademonstravo taikomosios savigynos ir kovinių imtynių veiksmus. Kursantai parodė, kaip tinkamai sulaikyti įtariamąjį, padariusį nusikalstamą veiką, kokius taikomosios savigynos veiksmus atlikti, jeigu tave užpuolė ir pan. 

Itin didelio susidomėjimo sulaukė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės kinologų grupės pareigūnų pasirodymas. Kinologai pademonstravo, kaip dresuojami tarnybiniai šunys, kaip sulaiko pažeidėją.

Tuomet renginio veiksmas persikėlė prie mokyklos esančią gatvę. Buvo imituojamas eismo įvykis. Mokiniai džiaugėsi, jog savo akimis galėjo pamatyti, kaip įvykio vietoje lyg darni komanda dirba visos tarnybos: policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir greitosios pagalbos medikai.

Paskutinėje kursantų parodomojoje programoje buvo visko: automobilių persekiojimo, ginklų, susišaudymas, ir, žinoma, daug veiksmo.

Pasibaigus visiems pasirodymams moksleiviai turėjo galimybę apžiūrėti gausias ekspozicijas, kurias paruošė specializuotų policijos įstaigų atstovai: Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“, Lietuvos kelių policijos tarnybos ir Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro pareigūnai.

Pareigūnai demonstravo įvairias specialiąsias priemones, naudojamas pareigūnų kasdieniame darbe, ginkluotę. Lietuvos kelių policijos tarnyba moksleiviams pristatė policijos darbe naudojamas transporto priemones bei jose įrengtą specialią techniką, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai atgabeno net ir šarvuotį.

Moksleivius itin sužavėjo pirmą kartą LPM atvirų durų dienos renginyje dalyvavę Raitojo būrio pareigūnai su tarnybiniais žirgais.

Renginio organizatoriai įsitikę, jog šventė pavyko puikiai, nes kelias valandas mokykloje skambėjo juokas, susižavėjimo šūksniai ir plojimai.