Lietuvos policijos mokykloje lankėsi Adolfo Ramanausko-Vanago vaikaitė

Data

2018 11 21

Įvertinimas
1

Lapkričio 20 d. Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) apsilankė ypatinga viešnia – Adolfo Ramanausko-Vanago anūkė, pulkininkė leitenantė Inga Jancevičienė. 2018-ieji yra A.Ramanausko-Vanago atminimo metai, todėl LPM bendruomenė apsidžiaugė, kad partizano vaikaitė sutiko atvykti į mokyklą bei papasakoti apie savo senelį.

Vanago anūkė pasakodama apie savo senelį prisiminė savo kelią, kaip ji atėjo į kariuomenę, savo pirmuosius įspūdžius baziniuose kariniuose kursuose.

„Tik atėjus tarnauti labiau pradėjau suprasti savo senelį ir visus tuos vyrus bei moteris, kurie pasiryžo eiti į miškus ir tapo partizanais. Supratau, kiek buvo daug baimės ir ryžto. Jų gyvenimas buvo sunkus, tačiau meilė Tėvynei buvo stipresnė už visas baimes“, – kalbėjo I. Jancevičienė.

Partizano vaikaitė visiems priminė, kaip prasidėjo partizaninis karas, kokios pagrindinės priežastys lėmė, kad partizanai ryžosi tokiu būdu ginti Lietuvos laisvę. Detaliai papasakojo, kaip buvo išduotas ir suimtas jos senelis, metus kankintas KGB kalėjime ir vėliau nužudytas.

Žinoma, labiausiai LPM bendruomenę sujaudino I. Jancevičienės šeimos prisiminimai, jos močiutės ir mamos perduoti pasakojimai apie tuos sunkius laikus. A.Ramanausko-Vanago suėmimo metu ištarti paskutiniai žodžiai žmonai „Ir vis dėlto aš tave mylėjau Birute“ dar kartą visiems įrodė, kad Vanagas visų pirma buvo šeimos žmogus, mylintis vyras ir tėvas, o tik po to savo šalies gynėjas, partizanas, paaukojęs savo gyvybę už Lietuvą.