Lietuvos bankas nuo šiol tirs ir užsienio valiutų autentiškumą

Data

2019 12 18

Įvertinimas
0
lietuvos-bankas.jpg

Lietuvos bankas ir Policijos departamentas stiprina bendradarbiavimą kovoje su pinigų padirbinėjimu – operatyviau keisis informacija bei metodine pagalba, Lietuvos bankas tirs gerokai daugiau valiutų. Tai numatyta institucijų susitarime.
„Šis bendradarbiavimas padės efektyviau panaudoti Lietuvos banko, kaip nacionalinio pinigų analizės centro, galimybes ir turimas priemones, užtvers papildomas užkardas, kad padirbti pinigai nesklistų ne tik mūsų šalyje, bet ir už jos ribų“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Asta Kuniyoshi.
Iki šiol Lietuvos bankas tirdavo įtarimą sukėlusius litų ir eurų banknotus bei monetas, tačiau nuo šiol tirs ir kitus apyvartoje esančius banknotus, kuriuos perduos tyrimui policijos pareigūnai: JAV dolerius, Jungtinės Karalystės svarus sterlingų, Rusijos rublius ir kitas valiutas. Lietuvos banko specialistams nustačius, kad pinigas padirbtas, apie tai visais atvejais nedelsiant informuojama policija. Iš gyventojų ar įmonių užsienio valiutos Lietuvos bankas tikrinimui nepriims, tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į komercinius bankus ar valiutos keityklas.
Iki šiol dalis eurų banknotų tyrimų ir visi užsienio valiutų tikrumo tyrimai buvo atliekami Lietuvos policijos kriminalinių tyrimų centre, Lietuvos bankas atlikdavo eurų ir litų banknotų bei monetų tikrumo tyrimus.
Šiuo metu apyvartoje Lietuvos banko išleistų grynųjų eurų yra daugiau kaip 4,4 mlrd. Eur. Lietuvos bankas per metus vidutiniškai nustato apie 3 tūkst. įvairaus nominalo padirbtų banknotų ir monetų, vidutiniškai pakeičia apie 90 tūkst. sugadintų banknotų ir monetų.