Lietuva tiesiausiu keliu pateko į Europos policijos krepšinio čempionato finalinį etapą

Data

2021 09 16

Įvertinimas
0
Untitled.png

2022 metų birželio 20–27 d. Limože (Prancūzija) vyks 9-asis Europos policijos krepšinio čempionato finalinis etapas. Norą kovoti dėl senojo žemyno policijos čempiono vardo  išreiškė 13 komandų: Belgija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Islandija, Airija, Italija, Liuksemburgas, Monakas, Nyderlandai, Jungtinė Karalystė ir Lietuva. Minėtame Europos policijos krepšinio čempionate mūsų šalies atstovai dalyvaus jau septintąjį kartą. Visi ankstesnieji pasirodymai buvo labai sėkmingi – du kartus iškovoti aukso ir keturis kartus sidabro medaliai. Tikimės sėkmingo pasirodymo ir kitais metais.
Europos policijos sporto čempionatus rengia Europos policijos sporto sąjunga. Visi renginiai vykdomi olimpiniu ciklu – kas ketveri metai. Per metus surengiamos keturių olimpinių sporto šakų varžybos. 9-asis Europos policijos krepšinio čempionatas turėjo vykti šiais metais, tačiau dėl visą pasaulį užklupusios pandeminės situacijos (Covid-19) varžybos buvo nukeltas į kitus metus.
Europos policijos sporto sąjungos generalinis sekretorius Volframas Miuleris (Wolfram Müller) informavo, kad tiesiai į finalinį etapą be atrankinių varžybų yra pakviestos keturios komandos. Čia žaisti teisė suteikta finalinio etapo organizatoriams prancūzams ir trims geriausioms praėjusio čempionato komandoms: Graikijai, Lietuvai ir Belgijai. Kitos keturios ekipos dėl patekimo į antrąjį etapą kovos atrankinėse varžybose. Šios rungtynės turės būti sužaistos iki kitų metų vasario mėnesio.
Lietuvos policijos komanda bus sudaroma atsižvelgiant į krepšininkų pasirodymą Lietuvos policijos generalinio komisaro taurės turnyre bei kitose varžybose. Prieš išvykstant į Europos policijos krepšinio čempionatą, tradiciškai planuojama organizuoti atrankinę – mokomąją treniruočių stovyklą ir sudaryti stipriausios sudėties Lietuvos policijos komandą.