Klaipėdos apskrities policijoje tarnauti pradeda naujas kapelionas – kunigas Vidmantas Daugėla

Data

2020 09 07

Įvertinimas
1

Kunigas, relig. m. mgr. Vidmantas Daugėla save vadina tikru žemaičiu – gimė Skuodo rajone, Šačių kaime, 1988 metais. Baigęs mokyklą pasirinko studijas Telšių kunigų seminarijoje. Baigęs ją, 2015 m. diakono tarnystę pradėjo Telšių vyskupijos kurijoje. Po metų, priėmęs kunigystės šventinimus, Vidmantas Daugėla paskiriamas vikaru Žemaičių Kalvarijos parapijoje. Vyskupui paskyrus, nuo 2020 m. rugsėjo 8 dienos, pradeda tarnauti kapelionu Klaipėdos apskrities policijoje. Šį žingsnį kunigas, relig. m. mgr. Vidmantas Daugėla vadina didžiuliu iššūkiu:

Su policija anksčiau jokių reikalų turėti neteko. Pareigūnų darbas – labai sunkus, reikalaujantis ne tik fizinės ištvermės, bet ir dvasinės stiprybės. Užtikrinant visuomenės saugumą, sprendžiant konfliktus, pagelbstint nukentėjusiems, patiriama daug įtampos ir streso, o būtina išlikti objektyviems ir taktiškiems. Manau, kad kapeliono tarnavimo tikslas yra pagelbėti pareigūnams atsinaujinti dvasioje, nuolat priminti tikrųjų vertybių šaltinius, suteikiančius stiprybės sudėtingoje kasdienybėje.“ - sako kunigas Vidmantas Daugėla, raginantis kreiptis norinčiuosius pabendrauti.

Oficialiai 6 metus Klaipėdos apskrities policijoje kapelionu tarnavęs kunigas Vilius Viktoravičius sako, kad bendravimas su uostamiesčio pareigūnais užsimezgė daug anksčiau – maždaug prieš 14 metų. Kunigas nuoširdžiai dėkoja už kartu praleistą laiką, galimybę iš arti pažinti sunkų pareigūnų darbą ir tikisi, kad bendravimas nenutrūks ir ateityje.