Klaipėdoje baigtas ginkluoto Plungės juvelyrinės parduotuvės apiplėšimo tyrimas

Data

2018 12 05

Įvertinimas
0

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl 2014 metais Plungės rajone įvykdyto juvelyrinių dirbinių parduotuvės ginkluoto apiplėšimo.

Ciniškas apiplėšimas įvykdytas Plungėje 2014 metų spalio mėn., 9 val. ryto. Pirkėju apsimetęs ir pardavėjos dėmesį nukreipęs plėšikas išsitraukė ginklą ir įrėmęs jį pardavėjai į nugarą pareikalavo sudėti į paruoštus polietileninius maišus vitrinose buvusius aukso dirbinius. Kepure su snapeliu ir akiniais veidą dengusio užpuoliko grobiu tapo daug grandinėlių, apyrankių bei kitų dirbinių, kurių vertė – daugiau nei 70 000 Eur.

Sulaikyti nusikaltėlio „karštais pėdsakais“ nepavyko, tačiau Plungės rajono policijos komisariato ir KPONTV pareigūnų profesionaliai atliktais neatidėliotinais tyrimo veiksmais įvykio vietoje buvo surinkti visi įmanomi nusikaltimo pėdsakai. Teisėsaugininkai atliko didelio masto kompleksinius tyrimo veiksmus, glaudžiai bendradarbiavo su specializuotais kriminalistiniais padaliniais ir užsienio partneriais.

Po kelių tyrimo metų buvo nustatytas, įtariama, parduotuvę Plungėje apiplėšęs asmuo. Įvykio vietoje užpuoliko palikti pėdsakai sutapo su nuo 2017 metų Suomijoje gyvenusio latvio individualiaisiais požymiais. Didelės vertės turto pagrobimu panaudojant šaunamąjį ginklą įtariamojo atžvilgiu buvo išduotas Europos arešto orderis, po 3 dienų jis buvo sulaikytas Suomijoje bei rugsėjo mėn. perduotas Lietuvai.

Kaltinamasis parodė, kad visus pinigus, gautus pardavus pagrobtą juvelyriką, jis išleido lošimo namuose. Jam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Už didelės vertės turto pagrobimą panaudojant šaunamąjį ginklą numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 2 iki 10 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.