Kauno apskrities policija įgyvendino Šiaurės šalių ministrų tarybos finansuotą projektą

Data

2019 11 28

Įvertinimas
0

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Kauno apskr. VPK) šių metų gegužės 22 d. gavo Šiaurės šalių ministrų tarybos dalinį  finansavimą projekto „Nusikalstamų veikų kelias: Lietuva – Šiaurės šalys – Lietuva. Tyrimo patirtis ir prevencija“ įgyvendinimui. Projektas įgyvendintas pagal Šiaurės ir Baltijos šalių viešojo administravimo mobilumo programą. Numatytą projekto biudžetą sudarė 7110,00 Eur. Iš jų 4266,00 Eur skirtas finansavimas pagal Šiaurės ir Baltijos šalių viešojo administravimo mobilumo programą ir 2844,00 Eur Kauno apskr. VPK indėlis.

Įgyvendinant projektą buvo suorganizuoti du pažintiniai vizitai. Spalio 14–18 dienomis Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininkas Aleksej Gubenko, Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (toliau – KPONTV) 2-ojo skyriaus viršininkas Rolandas Vaitkevičius, KPONTV 4-ojo skyriaus viršininkė Irena Skorupskienė ir KPONTV 1-ojo skyriaus vyriausioji tyrėja, atliekanti skyriaus viršininko funkcijas, Ingrida Ragalskė, viešėjo Stokholme. Vizitą organizavo Nacionalinis žvalgybos padalinys (Intelligence Division at the National Operations Department). Jo metu suorganizuoti susitikimai su Nacionalinio žvalgybos padalinio, Regioninės prokuratūros, Švedijos regiono mobilių organizuotų nusikalstamų grupuočių tyrimo skyriaus, Stokholmo jūros transporto policijos komisariato, Nusikaltimų tyrimo ir koordinavimo skyriaus, Policijos koledžo, Nepilotuojamų orlaivių sistemų ir sraigtasparnių skyriaus, Nusikalstamų veikų susijusių su narkotikais žvalgybos skyriaus ir Lietuvos Respublikos ambasados atstovais. Paskutinė diena buvo skirta Lietuvos pareigūnų prisistatymui, patirties pasidalinimui, diskusijoms bei ateities bendradarbiavimui aptarti.

Spalio 21–25 dienomis Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos (toliau – KPSNTV) viršininkas Gintautas Žukauskas, KPSNTV 1-ojo skyriaus viršininkas Jonas Akelis, KPSNTV 2-ojo skyriaus viršininkas Valdas Buinickas ir KPONTV 3-ojo skyriaus viršininkas Darius Gervė viešėjo Suomijoje, Helsinkio ir Tamperės miestuose. Vizitą organizavo Suomijos nacionalinis tyrimų biuras (Finnish National Bureau of Investigation). Vizito metu suorganizuoti susitikimai su Centrinio Suomijos policijos departamento Tamperėje, Suomijos policijos koledžo, Helsinkio policijos departamento atstovais. Susitikimo metu aptartas kriminalinės žvalgybos  ir organizuoto nusikalstamumo tyrimų išskirtinumas. Paskutinę dieną lankytasi Nacionalinėje policijos valdyboje, kur vizito metu pareigūnai ne tik domėjosi suomių patirtimi, bet ir pasidalino savąja.

Pareigūnai stažuočių metu įgyta patirtimi pasidalino 2019 m. lapkričio 12 d. Kauno apskr. VPK vadovų pasitarime, o vėliau ir kituose susitikimuose su kitais komisariato kolegomis.
Projekto metu įgyta patirtis ir gautos žinios pateisino visų dalyvavusiųjų lūkesčius. Vizitai tiek Suomijoje, tiek Švedijoje buvo įvairiapusiški, teko susipažinti su praktine, realia pareigūnų veikla ir galimybėmis. Kauno apskr. VPK pareigūnai buvo supažindinti su efektyviausiais darbo metodais, pažangiausių tyrimų metodų galimybėmis, tyrimų taktikomis, susijusiomis su nusikaltimais elektroninėje erdvėje, buvo supažindinti su turima technine įranga (policijos sraigtasparniai, dronai, vandens transporto priemonės ir t.t.). Pareigūnai susitarė dar betarpiškiau tarpusavyje bendradarbiauti, tiriant ir užkertant kelią nusikalstamoms veikoms, vykstančioms tarptautiniu mastu, rengti bendrus projektus.