Kaune ir Panevėžyje bus pastatyti ir įrengti nauji apskričių policijos komisariatų pastatai bei kita infrastruktūra

Data

2017 01 19

Įvertinimas
0
AR7A5547.jpg

Šiandien Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė dar dviem Policijos departamento parengtiems viešosios ir privačios partnerystės projektams - dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato infrastruktūros sukūrimo ir priežiūros paslaugų teikimo bei Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kartu su areštine infrastruktūros sukūrimo ir priežiūros paslaugų teikimo.

Policijos departamentas 2015 m. gruodžio mėnesį yra pasirašęs partnerystės sutartį su privačiu investuotoju dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir areštinės sukūrimo bei paslaugų teikimo. Šiuo metu, įgyvendinant minėtą sutartį, privatus partneris vykdo techninių projektų parengimo darbus, o kitų metų vasaros pabaigoje jau turėtų būti pradėti vykdyti statybos darbai.

Partnerystės projektais, kurių įgyvendinimui šiandien pritarė Vyriausybė, siekiama išspręsti esamos infrastruktūros išlaikymo sąnaudų mažinimą, neracionalų esamo turto naudojimą bei geresnį prieinamumą komisariatų lankytojams ir darbuotojams.

Siekiama, kad šiais projektais būtų optimizuotas komisariatų valdomas turtas, pagerintas infrastruktūros prieinamumas lankytojams ir policijos darbuotojams, sumažintos viešųjų paslaugų teikimo sąnaudos bei lankytojų aptarnavimo laikas ir sąnaudos.

Pradiniais apskaičiavimais, perkėlus dalį Kauno apskrities komisariato veiklos į naują pastatą, būtų sutaupyta apie 200 000 eurų veiklos išlaidų, iš kurių vien energijos sutaupymai sudarytų apie 160 000 eurų. Panevėžio apskrities komisariato ir areštinės veiklas perkėlus į naują pastatą planuojama sutaupyti apie 287 000 eurų, iš kurių energijos sutaupymai sudarytų apie 71 056 eurų.

Kaune planuojama statyti naują komisariato pastatą Radvilėnų plente 1, o po pastato pastatymo, privatus partneris teiktų pastato priežiūros paslaugas. Planuojama, kad į naują pastatą persikeltų iš dabartinių užimamų 16-os pastatų Kauno apskrities VPK darbuotojai.

Panevėžyje (Beržų g. 46) planuojama statyti komisariatą, areštinę bei automobilių saugojimo aikštelę, o po infrastruktūros sukūrimo, privatus partneris teiktų jos priežiūros paslaugas. Jokių kitų viešųjų paslaugų, kurios Vilniaus apskrities komisariato projekto atveju buvo perduotos privačiam partneriui, t.y. sulaikytų asmenų maitinimo, kompiuterinių ir ryšio sistemų priežiūros paslaugos privačiam partneriui nebus perduotos.

Šiuo metu mūsų partneriai viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra baigia rengti pirkimo dokumentus. Planuojame skelbti vieną pirkimą skelbiamų derybų būdu, susidedantį iš dviejų atskirų dalių. Ūkio subjektai turės galimybę teikti pasiūlymus arba vienam projektui įgyvendinti, arba iš karto abiem. Be to, artimiausiu metu Policijos departamentas sudarys viešojo pirkimo komisiją. Tikimės, kad pirkimas bus paskelbtas kovo - balandžio mėnesį.

Visą informaciją apie Policijos departamento įgyvendinamus VPSP projektus galima rasti Policijos departamento svetainėje specialiai šiems projektams sukurtoje skiltyje http://www.policija.lt/veikla/VPSPprojektai, o taip pat internetinėje svetainėje www.ppplietuva.lt.

Taip pat norime visus naujais dviem partnerystės projektais suinteresuotus asmenis pakviesti į vasario 3 d. organizuojamą viešą konsultaciją, kuri vyks Policijos departamento patalpose. Konsultacijos metu bus detaliai pristatyti abu partnerystės projektai bei pateikta informacija apie planuojamą pirkimą. Informacija apie tikslų laiką ir vietą bus patalpinta Policijos departamento svetainėje.