Išaiškinti vyrai, įtariami Kaune įvykdę daugiau nei 20 vagysčių

Data

2017 12 29

Įvertinimas
0
DSC_1288.JPG

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių ir neteisėto disponavimo dideliu kiekiu šaudmenų, kurį perdavė į Kauno apylinkės teismą.

Kauno apskr. VPK Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokurorais, ikiteisminio tyrimo metu atlikdami eilę procesinių ikiteisminio tyrimo veiksmų, išsiaiškino ir nustatė, jog du vyrai, gimę 1984 m. ir 1989 m., veikdami bendrininkų grupėje, įsibraudami į daugiabučių namų rūsiuose esančius sandėliukus, galimai vogdavo įvairius daiktus. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad asmenys įvykdė daugiau nei 20 vagysčių iš negyvenamų patalpų. Atliekant kratas asmenų namuose ir nuomojamose patalpose, viename iš garažų rastas didelis kiekis šaudmenų. Iš viso baudžiamojoje byloje nukentėjusiaisiais pripažinta daugiau nei 20 gyventojų, kuriems buvo padaryta turtinė ir neturtinė žala.

Ikiteisminio tyrimo metu 33-ejų metų įtariamajam pareikšti įtarimai įvykdžius 13 vagysčių. Kitam įtariamajam, 28-erių metų vyrui, pareikšti įtarimai ne tik dėl kitų įvykdytų vagysčių, bet ir dėl neteisėto disponavimo dideliu kiekiu šaudmenų – viso galimai įvykdyta 15 nusikalstamų veikų.

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 178 str. 2 d., už svetimo turto vagystę ar grobimą, gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų. Pagal LR BK 253 str. 2 d., už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, gresia laisvės atėmimas nuo ketverių iki aštuonerių metų.

Kauno apskrities policija šventiniu laikotarpiu ragina nepamiršti rūpintis turto saugumu. Primename, jog išvykstant iš namų patikrintumėte, ar gerai uždaryti visi langai, ar užrakintos visos durys, ar išjungti visi prietaisai, kurie gali tapti gaisro priežastimi. Policijos pareigūnai įspėja, kad nevertėtų pamiršti ir transporto priemonių saugumo. Automobilius statykime laikantis Kelių eismo taisyklių, gerai apšviestoje vietoje, kuo arčiau namų ar gerai matomoje vietoje. Visada patikrinkime, ar transporto priemonė yra užrakinta, ar nepalikome gerai matomoje vietoje asmeninių daiktų.

Pastebėjus galimai daromą ar įvykdytą teisės pažeidimą, visuomet nedelsiant apie tai informuokite bendruoju pagalbos telefonu 112. Glaudaus gyventojų ir policijos pareigūnų bendradarbiavimo dėka stiprinkime saugumą gyvenamoje aplinkoje.