Iš Norvegijos pargabentas Mažeikiuose vyrą nužudęs ir į užsienį pasprukęs 40-metis

Data

2018 11 22

Įvertinimas
1

Lapkričio 21 dieną, Vilniaus oro uoste sulaikytas ir į Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ilgalaikio sulaikymo patalpą parvežtas Mažeikių rajono teritorijoje gyvenęs, pastovios gyvenamosios vietos neturintis 40-metis. Asmuo Telšių apskr. VPK kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnų buvo ieškomas nuo lapkričio 14 dienos, paaiškėjus, kad Mažeikiuose, viename iš Žemaitijos g. butų negyvo rasto vyro (gimęs 1975 m.) mirties priežastis – smurtinė.

Atlikus medicininę ekspertizę ir nustačius, kad vyras mirė nuo patirtų smūgių, dėl nužudymo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 129 str. Operatyviai išaiškinus galimą įtariamąjį, suskubta jo ieškoti. Tačiau paaiškėjo, kad iškart po nužudymo, vyras papustė padus į svečią šalį.

Paskelbus įtariamojo paiešką, bendradarbiaujant su Kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdyba ir užsienio šalių teisėsauga, sunkiu nusikaltimu įtariamo mažeikiškio pėdsakai aptikti Norvegijoje. Paaiškėjo, kad praeityje ne kartą už smurtinius nusikaltimus teistas įtariamasis gyvenimo būdo nekeitė ir besislapstydamas. Pareigūnų akiratin jis netruko patekti dėl įstatymų pažeidimų Norvegijoje, iš kur buvo deportuotas į Lietuvą ir oro uoste sulaikytas VSAT pareigūnų.

Šiuo metu atliekamo ikiteisminio tyrimo metu tiriamos įvairios nužudymo versijos. Viena jų – galimas nužudytojo ir įtariamojo konfliktas dėl moters. Nužudymu įtariamas asmuo savo kaltės neneigia, sprendžiamas klausimas dėl jo suėmimo termino.