Iš Europos policijos šaudymo čempionato - su medaliais ir specialiu apdovanojimu

Data

2019 06 26

Įvertinimas
2
Lietuvos komanda.jpg

Birželio 17–21 dienomis Vokietijoje, Zūlio mieste, vyko 17-asis Europos policijos šaudymo čempionatas. Šiose varžybose dalyvavo 19 senojo žemyno komandų, tarp kurių gan sėkmingai pasirodė Lietuvos policijos pareigūnai. Lietuvos garbę gynė: Jekaterina Ždanova ir Rimvydas Spėčius (abu iš Lietuvos policijos Antiterosristinių operacijų rinktinės ,,Aras“) bei Tomas Simokaitis (Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas).

Nors mūsų šalis pagal dalyvių skaičių buvo viena iš mažiausių, tačiau Lietuvos atstovai sugebėjo aplenkti daug didesnes ir stipresnes šalis bei bendroje komandinėje įskaitoje užėmė bendrą septintą vietą. Asmeninėje įskaitoje J. Ždanova, šaudydama pneumatiniu pistoletu iš 10 metrų, iškovojo 3 vietą. Jekaterinai labai nedaug pritrūko iki medalio ir kitoje jos mėgstamoje rungtyje – šaudyme pistoletu iš 25 metrų atstumo. Papuolusi į finalą su geriausiu rezultatu, Jekaterina baigiamajame šaudyme tik truputį nusileido varžovėms ir liko ketvirtoje vietoje.

Kitą trečios vietos medalį mūsų komandai, šaudymas pneumatiniu šautuvu iš 10 metrų atstumo, iškovojo R. Spėčius. Šios rungties finale dalyvavo ir kitas Lietuvos atstovas – T. Simokaitis. Finaliniame šaudyme Tomas net kurį laiką pirmavo, tačiau neįprastas televizijos kamerų bei žiūrovų dėmesys mūsų šaulį kiek trikdė. Paskutinėse serijose Tomas atliko ne tokius sėkmingus šūvius ir nukrito į penktąją poziciją. Tokio lygio varžybos mūsų atstovui buvo puiki patirtis ateičiai ir suteikė daugybę neišdildomų emocijų.

Mūsų šauliai vyrai taip pat sėkmingai pasirodė dar vienoje rungtyje – šaudyme šautuvu iš trijų padėčių, iš 50 metrų atstumo. Rimvydas užėmė 6, o Tomas 10 vietas.

Varžybų uždarymo metu Lietuvos policijos delegacijos laukė maloni staigmena. Organizatoriai, atsižvelgdami į visų rungčių rezultatus, nominavo keturis geriausius čempionato sportininkus. Geriausiai šaudančia pistoletu moterų grupėje buvo pripažinta mūsų šalies atstovė J. Ždanova, kuriai buvo įteiktas specialus prizas.

Išsamiau su varžybų rezultatais galite susipažinti čia.

Varžybų akimirkos užfiksuotos čia.