2021-01-11

Į teismą perduota baudžiamoji byla dėl nužudymo

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorais kaltinamuoju aktu į Vilniaus apygardos teismą perdavė baudžiamąją bylą dėl nužudymo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d. 2 p., 6 p.).

Ikiteisminis tyrimas Vilniaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėtas, kai 2020 m. rugsėjo 17 d. apie 2.25 val. Trakų r., Gratiškių k., namo kieme, buvo rastas mirusio vyro (gimusio 1965 m.) kūnas su daugybiniais kūno sumušimais.

Įvykio vietoje buvo nustatyta, kad vyras buvo nužudytas suduodant daugybę smūgių plaktuku, plytomis bei kitais kietą buką paviršių turinčiais daiktais į įvairias kūno vietas. Taip pat buvo nustatyta, kad nusikaltimą galimai padarė nužudytojo sugyventinės sūnus. Iki atvykstant pareigūnams, įtariamasis jau buvo spėjęs pasislėpti. Kriminalistams itin greitai pavyko nustatyti įtariamojo buvimo vietą bei operatyviai sulaikyti šiuo nužudymu įtariamą asmenį (gimusį 1991 m.). Trisdešimtmečiui vyrui įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl bejėgiško asmens nužudymo itin žiauriai (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d. 2 p. 6 p.).

Iki teismo kaltinamasis yra suimtas, jam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Už tokį nusikaltimą numatyta laisvės atėmimo bausmė iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.