Europos policijos vadovų konvente pristatyta Lietuvos policijos patirtis ir iniciatyvos

Data

2019 10 09

Įvertinimas
2
policijos vadovu family.jpg

Š. m. spalio 2–3 d. Europole vyko kasmetinis Europos policijos vadovų konventas (angl. European Police Chiefs Convention – EPCC), kuriame dalyvavo ne tik Europos Sąjungos, bet ir trečiųjų šalių teisėsaugos institucijų vadovai ir juos lydinčios delegacijos, taip pat ES institucijų, agentūrų, nevyriausybinių ir tarptautinių organizacijų atstovai. Lietuvos policiją renginyje atstovavo Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris, Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis ir Lietuvos policijos ryšių pareigūnai Europole Andžejus Roginskis ir Loreta Poliakaitė.

Europos policijos vadovų konvento formatas suteikia galimybę ne tik dalyvauti plenarinėje sesijoje,
aptariant visam kontinentui aktualius iššūkius, su kuriais susiduria teisėsauga, bet ir surengti įvairius dvišalius bei daugiašalius susitikimus.

Pažymėtina, kad Lietuvos policijos vadovai jau antrus metus iš eilės kviečiami pasisakyti renginio plenarinės sesijos metu: 2018 m. policijos generalinis komisaras Linas Pernavas skaitė pranešimą apie bendruomenės pareigūnus, o šiais metais policijos generalinio komisaro pavaduotojas E. Šileris pristatė pranešimą apie teisėsaugos atsaką į smurtą prieš moteris. Tai, kad Lietuvos policijos atstovai kviečiami dalintis mūsų institucijos patirtimi, rodo aukštą Lietuvos policijos vertinimą ES lygiu.

Europos policijos vadovų susitikimo metu įvyko ir jau tradiciniu tapęs penkiašalis susitikimas su Latvijos, Estijos, Švedijos ir Suomijos policijos atstovais, kuriame aptartos regiono aktualijos ir iššūkiai. Lietuva šiame susitikime pristatė teigiamai įvertintą iniciatyvą dėl apsikeitimo viešosios policijos pareigūnais (patruliais), kurie trumpalaikių stažuočių metu, patruliuodami su šalies–partnerės pareigūnais galėtų užmegzti kontaktus, perimti gerąją patirtį ir įgyti žinių apie kitoje šalyje naudojamais darbo metodais.

EPCC metu taip pat įvyko daugiašalis susitikimas su Ispanijos, Lenkijos, Europolo bei Europos Komisijos atstovais, kuriame aptarti operacijos „Icebreaker“ rezultatai bei siūlymai dėl tolimesnių žingsnių, kurių reikia imtis ES lygiu. Dvišaliu pagrindu Lietuvos delegacija taip pat susitiko su Latvijos, Moldovos bei ES Intelektinės nuosavybės tarnybos atstovais.

Rugsėjo 4 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlanduose surengtas Policijos (Angelų sargų) dienos paminėjimas, į kurį, be Lietuvos delegacijos, atstovaujančios Lietuvai EPCC 2019, buvo pakviesti visi Europole ir Eurojuste dirbantys Lietuvos piliečiai. Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose V. Purlys pažymėjo, kad pokalbiuose su ES teisėsaugos institucijų Hagoje vadovais girdėjo daug gerų žodžių apie lietuvių profesionalumą ir Lietuvos pažangą bei lyderystę svarbiose policijos veiklos srityse.