Europos policijos krepšinio čempionato belaukiant

Data

2022 05 03

Įvertinimas
1
Logo_EPM_Basketball.jpg

Šių metų birželio 20–27 d. Limože (Prancūzija) vyks 9-asis Europos policijos krepšinio čempionato finalinis etapas. Šios senojo žemyno varžybos vykta olimpiniu ciklu – kas ketveri metai, o jų organizatorius yra Europos policijos sporto sąjunga (USPE). Šiemet vyksiantis krepšinio čempionatas turėjo įvykti pernai, tačiau kaip ir visos USPE varžybos, dėl pasaulį sukausčiusios epidemiologinės situacijos (Covid – 19), buvo perkeltos į šiuos metus, tad artėjančio svarbiausio Europos policijos krepšinio renginio prireikė laukti net penkerius metus.

Lietuvos policija pirmą kartą senojo žemyno krepšinio čempionate startavo 1997 m. Belgijoje vykusiame 3-ajame Europos policijos krepšinio čempionate. Pirmas krikštas tokio rango varžybose mūsų šalies atstovams buvo labai sėkmingas – jie tapo čempionais. Vėliau Lietuvos policininkai nepraleido nei vieno Europos policijos krepšinio čempionato ir iš visų sugrįždavo su medaliais. Mūsų šalies atstovų pasirodymai išties įspūdingi:

    1997 m. Belgija (auksas);
    2001 m. Bulgarija (sidabras);
    2005 m. Kipras (auksas);
    2009 m. Olandija (sidabras);
    2013 m. Italija (sidabras);
    2017 m. Graikija (sidabras).
    
Šiemet vyksiančiame Europos policijos krepšinio finaliniame etape dalyvaus 8 komandos. Tiesiai į finalinį etapą be atrankinių varžybų buvo pakviestos keturios ekipos. Čia teisė žaisti suteikta finalinio etapo organizatoriams prancūzams ir trims geriausioms praėjusio čempionato komandoms: Graikijai, Lietuvai ir Belgijai. Kitos keturios šalys: Italija, Islandija, Liuksemburgas ir Vokietija turėjo išsikovoti teisę žaisdamos atrankines varžybas.

Siekiant sudaryti stipriausios sudėties Lietuvos policijos krepšinio komandą, Mastaičiuose, Lietuvos policijos mokyklos sporto salėje buvo organizuota atrankinė stovykla. Iš beveik trijų dešimčių dalyvavusių sportininkų buvo išrinktas dvyliktukas. Į Lietuvos policijos krepšinio rinktinę pateko:
Klaudijus Surplys, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas;
Ernestas Abmorševas, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas;
Andrius Ališauskas, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas;
Edvinas Vaina, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas;
Vidas Veryga, Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas;
Orestas Margelis, Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas;
Giedrius Radzevičius, Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas;
Mantas Varnagiris, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariatas;
Ovidijus Rimeikis, Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas;
Liudas Valantinas, Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas;
Justas Košys, Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas;
Andrius Levanas, Lietuvos policijos mokykla.

Komandos treneriu paskirtas Mindaugas Kriščiokaitis, Lietuvos policijos mokykla. Prieš išvykstant į varžybas planuojama mūsų krepšininkams organizuoti mokomąją treniruočių stovyklą bei sužaisti kontrolines rungtynes.

Linkime sėkmės mūsų krepšininkams ir laukiame iš čempionato grįžtančių su medaliais.